امدادرسانی به ۱۱ استان متاثر از آب‌گرفتگی و کولاک برف در ۵ روز اخیر سرپرست سازمان امدادونجات کشور از امدادرسانی به ۱۱ استان متاثر از آب‌گرفتگی و کولاک برف، خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، بابک محمودی با اشاره به شرایط ناپایدار جوی از […]

امدادرسانی به ۱۱ استان متاثر از آب‌گرفتگی و کولاک برف در ۵ روز اخیر

سرپرست سازمان امدادونجات کشور از امدادرسانی به ۱۱ استان متاثر از آب‌گرفتگی و کولاک برف، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، بابک محمودی با اشاره به شرایط ناپایدار جوی از روز پانزدهم تا بیستم اسفندماه و تا ساعت ۶:۰۰ صبح امروز، اظهار کرد: در پنج روز گذشته، ۱۹ استان کشور متأثر از سوانح جوی بودند که به ۱۱ استان کشور، ۱۷ شهرستان، ۲۱ منطقه، ۱۱ محور، شش شهر و چهار روستا امدادرسانی شد.

وی ادامه داد: در این مدت زمان، امدادرسانان جمعیت هلال‌احمر به ۷۹۴ نفر امدادرسانی کردند، ۱۵ نفر را اسکان اضطراری دادند و دو نفر از هم‌وطنان را به مراکز درمانی منتقل کردند.

وی با اشاره به رهاسازی ۳۹ دستگاه خودرو از برف و تخلیه آب از ۹۵ واحد مسکونی، افزود: در این عملیات و در پنج روز گذشته، ۴۱ تیم امدادی و ۱۷۲ نفر امدادرسان شرکت کردند که ۴۶ بسته غذایی در بین افراد در راه مانده توزیع کردند.