مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان از کشف زمین‌خواریو تصرف اراضی توسط برخی افراد در استان خبر داد و گفت: این تخلفات از سوی دستگاه قضایی در حال پیگیری است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، مدیرکل و چند نفر از کارکنان […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان از کشف زمین‌خواریو تصرف اراضی توسط برخی افراد در استان خبر داد و گفت: این تخلفات از سوی دستگاه قضایی در حال پیگیری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، مدیرکل و چند نفر از کارکنان منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان کردستان با نماینده ولی‌فقیه در کردستان دیدار و گفت‌وگو کردند، در این نشست مسائل و مشکلات حوزه منابع‌طبیعی و آبخیزداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سعدی نقشبندی؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان در این دیدار به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت، اقدامات انجام شده، مشکلات وچالش‌های اساسی در حوزه منابع‌طبیعی استان پرداخت و اظهار داشت: اگر به دادِ دشت‌های قروه و دهگلان نرسیم در آینده نزدیک با معضلات جبران ناپذیر زیادی مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه هزینه انتقال آب بین حوزه‌ای بسیار بالا و اجرای هر طرحی در دشت‌های قروه و دهگلان توجیه اقتصادی ندارد، گفت:تولید یک کیلوگرم سیب‌زمینی نیازمند ۳۰۰لیتر آب بوده که هر لیتر آب ۲هزار تومان هزینه در بردارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان اجرای اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری را یکی از راه‌های برون‌رفت از بحران سفره‌های آب زیرزمینی عنوان کرد و افزود: تحقق این امر مهم در قروه نیازمند ۱۴هکتار زمین بوده که خوشبختانه با وساطت و همکاری خود مردم در حال انجام و پیمانکار پروژه نیز انتخاب شده که پس از فصل زمستان، کارها به سرعت پیش خواهد رفت و ۱۳میلیارد تومان اعتبار از اسناد خزانه نیز جذب شده است.

وی از جلوگیری از سوءاستفاده و تخریب و تصرف اراضی ملی و زمین‌خواری توسط اشخاص خاص خبر داد و بیان داشت: منابع‌طبیعی در مقابل مردم نیست بلکه در کنار مردم و حافظ حقوق و منافع عموم بوده و تحویل این ظرفیت‌ها به آیندگان بوده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
نقشبندی همچنین گزارشی از کشف زمین‌خواری و تصرف اراضی توسط برخی افراد در مناطق استان کردستان ارائه داد و یادآور شد: این تخلفات از سوی دستگاه قضایی در حال پیگیری بوده و در راستای حفظ منافع ملی، کوچک‌ترین عقب‌نشینی نخواهیم کرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان از نماینده ولی‌فقیه در کردستان خواست که به صورت میدانی از اقدامات انجام شده در این حوزه بازدید کنند که حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی ضمن موافقت، بر حفظ منابع‌ طبیعی استان براساس قانون تأکید کرد و اظهار داشت:فرهنگ‌سازی در این راستا بسیار حائز اهمیت وتاتیر گذار خواهد بود.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان