پیام تسلیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پی درگذشت سردار مهدوی‌نژاد

مرکز اسناد و تحقیقت دفاع مقدس در پیامی حاج مهدی مهدوی نژاد فرمانده اسبق سپاه علی‌بن‌ابیطالب (ع) تسلیت گفت. متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

سردار پرتلاش و مجاهد خستگی ناپذیر، سپاه اسلام حاج مهدی مهدوی نژاد فرمانده اسبق سپاه علی بن ابیطالب (ع)، پس از عمری مبارزه، مجاهدت، ایثار و تلاش در جبهه‌های حق علیه باطل، به یاران شهیدش پیوست.

این سردار پرافتخار و گرانقدر، علاوه بر مجاهدت‌های ماندگار در دوران دفاع مقدس در سمت فرماندهی گردان و محور عملیاتی در لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع)، فرماندهی تیپ ۱۲ قائم آل محمد (ص) از آغازین روزهای تهاجم دشمن بعثی، با درخشش در عرصه‌های مختلف دفاعی در جبهه‌های جنوب، غرب، شمال‌غرب و کردستان نقش های مهمی ایفا کرد.

او پس از دفاع مقدس نیز در سمت‌های مختلف از جمله فرماندهی لشکر۱۷ علی‌بن‌ابیطالب(ع)، و سپاه علی‌بن‌ابیطالب(ع) استان قم، بسیجی وار با فعالیت‌های تاثیرگذارش در عرصه فرهنگی و اجتماعی، همواره کوشا بود و در نشر و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس از هیچ کوششی دریغ نمی‌کرد و هرجا سخن از شهید و شهادت بود، برای انتقال فرهنگ جهاد و شهادت آماده و پای کار، خالصانه حاضر می‌شد.

تدوین تاریخ شفاهی ایشان با روایت های ماندگارشان از دوران دفاع مقدس در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس انجام و در مراحل آماده سازی برای چاپ می‌باشد.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، عروج ملکوتی این سردار گرانقدر در روز میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع) را به محضر فرماندهی کل سپاه پاسداران، همرزمانش در لشکر۱۷ علی بن ابیطالب(ع)، تیپ ۱۲ قائم آل محمد (ص)، مردم شهیدپرور استان سمنان، خانواده محترم، فرزندان داغدار و سایر بستگان تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسالت می‌نماید.

ان‌شاءلله خداوند متعال روح پاکش را در این روز عزیز سر سفره حضرت علی (ع) و حضرت سیدالشهدا (ع) مهمان و متنعم بگرداند.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه