گردشگری چرخ اقتصاد کردستان را به گردش در می‌آورد مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، اظهار کرد: گردشگری و کشاورزی دوصنعت و ظرفیت بسیار مهم در کردستان هستند که با رونق و توسعه آن‌ها می‌توان چرخ اقتصاد استان را به گردش درآورد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ یعقوب گویلیان روز چهارشنبه […]

گردشگری چرخ اقتصاد کردستان را به گردش در می‌آورد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، اظهار کرد: گردشگری و کشاورزی دوصنعت و ظرفیت بسیار مهم در کردستان هستند که با رونق و توسعه آن‌ها می‌توان چرخ اقتصاد استان را به گردش درآورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ یعقوب گویلیان روز چهارشنبه ۱۹ مردادماه ۱۴۰۱ در جلسه‌ برنامه‌ریزی گرامیداشت روزجهانی جهانگردی و هفته گردشگری که با حضور بخش خصوصی و انجمن‌های حرفه‌ای استان برگزار شد، بر اهمیت ویژه صنعت گردشگری در استان تاکید کرد و گفت: باید نگاه به گردشگری بیش از پیش متحول شود، تا استان از مواهب اقتصادی و خصوصا اشتغال‌زایی این صنعت بهره لازم را ببرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، با بیان اینکه حمایت از فعالان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران وظیفه دولت است، افزود:تعامل و برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند سبب شکوفایی ظرفیت‌های متعدد بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذار در استان شود.

او عنوان کرد:برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری در استان باید ضعف‌ها و نیازهای این حوزه را شناسایی و از سوی دیگر نقاط قوت آن‌را تقویت کنیم.

گویلیان با اشاره به‌اینکه از ظرفیت اتاق فکر گردشگری در کردستان بیش از گذشته استفاده می‌شود، یادآور شد: از پتانسیل و توان این اتاق فکر به‌منظور ایجاد فرصت‌های جدید و استفاده از ظرفیت افراد خلاق و ایده‌پرداز برای توسعه صنعت گردشگری استان استفاده می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، بیان کرد: در این اتاق فکر مدیران خلاق، کارآفرینان موفق صنعت گردشگری، اساتید دانشگاه، اصحاب رسانه، جوانان دغدغه‌مند و باانگیزه و افراد صاحب‌نظر عضویت دارند.

او اظهار کرد: از نظرات، پیشنهادات و طرح‌های برتر در حوزه گردشگری که به ارتقای زیرساخت‌های این صنعت، ایجاد کارآفرینی و بهبود وضعیت اقتصادی استان کمک کند، استقبال می‌کنیم.

۵۰ ویژه برنامه به‌مناسبت هفته گردشگری در کردستان برگزار می‌شود

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، در این جلسه از برگزاری بیش از ۵۰ ویژه‌برنامه به‌مناسبت روز جهانی جهانگردی در سطح استان خبر داد.

آرمان وطن‌دوست اظهار کرد: همزمان با روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری برنامه‌های متنوعی در سطح استان در قالب افتتاحیه و کلنگ‌زنی طرح‌های گردشگری، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، فم‌تور‌ها، جشنواره غذا و محصولات کشاورزی و مسابقه و نمایشگاه‌های مختلف تدارک دیده شده است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان، با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته گردشگری امسال با محوریت آموزش برنامه‌ریزی شده‌اند، افزود: آموزش نیاز اصلی و اساسی توسعه پایدار گردشگری در استان است.

او یادآور شد: امید است با همکاری بخش خصوصی و نهادهای مربوطه بتوانیم بیش از پیش زمینه توسعه صنعت گردشگری را در استان مهیا سازیم.
نمایندگان بخش خصوصی و انجمن‌های حرفه‌ای استان نیز در این جلسه با ارائه نظرات و پیشنهادات، آمادگی خود را به‌منظور مشارکت و همکاری برای بزرگداشت این هفته اعلام کردند

کویستان عبدالحکیمی/کردستان