یک کانال عربی بامداد امروز دوشنبه از شنیده شدن صدای ۴ انفجار مهیب در ابوظبی امارات خبر داد. همزمان المیادین اعلام کرد منطقه صنعتی جیزان عربستان هدف حمله موشکی قرار گرفته است. همزمان با شنیده شدن صدای انفجار آژیرهای خطر به صدا درآمدند. همچنین پرواز هواپیماها در فرودگاه ابوظبی متوقف شده است. از سوی دیگر […]

یک کانال عربی بامداد امروز دوشنبه از شنیده شدن صدای ۴ انفجار مهیب در ابوظبی امارات خبر داد. همزمان المیادین اعلام کرد منطقه صنعتی جیزان عربستان هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

همزمان با شنیده شدن صدای انفجار آژیرهای خطر به صدا درآمدند.

همچنین پرواز هواپیماها در فرودگاه ابوظبی متوقف شده است.

از سوی دیگر خبرگزاری اماراتی وام این حملات را تایید کرد و مدعی شد که دو موشک نوع بالستیک را که انصارالله یمن شلیک کرده بود ردگیری و منهدم کرده است.

همچنین این خبرگزاری به نقل از وزارت دفاع امارات اعلام کرد حمله موشکی صورت گرفته هیچ تلفات و خساراتی نداشته و بقایای موشک های شیک شده پیرامون ابوظبی سقوط کرد.

در بیانیه وزارت دفاع امارات آمده است که این کشور” آماده مقابله با هر گونه تهدیدی است و تمام اقدامات لازم را برای محافظت از این کشور در برابر همه حملات انجام می دهد.”

دوشنبه گذشته نیز در پی حملات موشکی و پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به خاک امارات، انفجاری در نزدیک مخازن شرکت نفت «ادنوک» و یک انفجار دیگر در فرودگاه بین المللی ابوظبی رخ داد که بر اثر آن، سه نفر کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، شبکه المیادین از اصابت یک فروند موشک نوع بالستیک به منطقه صنعی جیزان عربستان خبر داد.

خبرگزاری رسمی عربستان”واس” به نقل از ائتلاف متجاوز سعودی این حمله را تایید کرد و مدعی شد که در این حمله دو نفر زخمی شده‌اند.

ائتلاف متجاوز عربی همچنین مدعی شد که دو پهپاد که از استان الجوف یمن شلیک شدند را رهگیری و ساقط کرده است و نیروهایش یک سکوی پرتاب موشک بالستیک را در استان الجوف یمن که حملات از آن جا صورت گرفته بود، منهدم کردند.

منبع: ایسنا