احیای واحد تولیدی «آریا سروش غرب» سقز حجت الاسلام والمسلمین حسینی از اشتغال مستقیم بیش از ۱۰۰ نفر در واحد تولیدی« آریاسروش غرب» سقز با حمایت‌های دستگاه قضایی این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ حجت الاسلام حسینی از بازگشت این واحد تولیدی به چرخه تولید با حمایت دستگاه […]

احیای واحد تولیدی «آریا سروش غرب» سقز

حجت الاسلام والمسلمین حسینی از اشتغال مستقیم بیش از ۱۰۰ نفر در واحد تولیدی« آریاسروش غرب» سقز با حمایت‌های دستگاه قضایی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ حجت الاسلام حسینی از بازگشت این واحد تولیدی به چرخه تولید با حمایت دستگاه قضایی استان خبر داد و تصریح کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در راستای رفع موانع تولید و اجرای سیاست‌های ریاست معظم قوه قضاییه ، ضمن برگزاری جلسات متعدد با ۲ سرمایه گذار جدید، مشکل این واحد تولیدی مرتفع و به چرخه تولید بازگشت.
حجت الاسلام حسینی ارزش تقریبی ماشین آلات موجود در این واحد تولیدی را بیش از ۴۰ میلیارد تومان ذکر کرد و ادامه داد: متاسفانه قریب به ۶ سال است که این واحد تولیدی تعطیل بوده و با ورود کمیته عالی کارشناسی ستاد اقتصاد مقاومتی استان ، هم اکنون بیش از ۱۰۰ نفر در این واحد تولیدی به صورت مستقیم مشغول به کار هستند که در صورت احیای کامل این کارخانه و رفع موانع پیش رو ، میزان اشتغال مستقیم در ۶ ماهه سال آینده در این واحد تولیدی به بیش از ۳۰۰ نفر خواهد رسید.
وی افزود : این اقدام با همکاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت و شرکت شهرکهای صنعتی استان و همچنین مساعدت بانک صادرات استان صورت گرفت.
رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان به ذکر محورهای اصلی فعالیت این ستاد پرداخت و افزود: میزان اشتغال واقعی واحدهای اقتصادی برای جامعه، امکان احیای مجدد واحد تولیدی، ارزیابی و بررسی میزان فعالیت و توانمندی مدیران واحدهای تولیدی در راستای حمایت از تولید و حفظ حقوق بیت المال و اختصاص تسهیلات دولتی و بانکی در محل صحیح خود ، از محورهای اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان می باشد.
رئیس کل دادگستری استان کردستان در پایان اظهار داشت: دستگاه قضایی استان تمام توان خود را برای تحقق مانع زدایی‌ها و حمایت واقعی از تولید در استان بکار خواهد گرفت.
شایان ذکر است که واحد تولیدی آریاسروش غرب واقع در شهرستان سقز، با تولید انواع ظروف تفلون در راستای تولید ملی گام بر می دارد.

ممانعت از تعطیلی واحد فرآوری «زیتون کرم زاده» در سنندج

حجت الاسلام حسینی همچنین در خصوص اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان اظهار داشت : این واحد تولیدی نیز که در پی اختلافات با بانک عامل در حال تعطیلی کامل بود با تلاشها و اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان ، این واحد تولیدی با عقد اجاره به شخص دیگری واگذار شد و به چرخه تولید بازگشت.
وی افزود : با این اقدام از بیکاری بیش از ۱۵ نفر جلوگیری شد.