۱۵۰۰ فضا به ظرفیت اسکان ویژه میهمانان نوروزی در اصفهان اضافه شد رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: امسال با اضافه‌شدن ۱۵۰۰ فضا به ظرفیت اسکان نوروزی، هفت‌هزار کلاس در ۶۰۰ مدرسه اصفهان پذیرای میهمانان است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، مهدی منتجب درباره طرح اسکان نوروزی آموزش‌وپرورش استان، اظهار […]

۱۵۰۰ فضا به ظرفیت اسکان ویژه میهمانان نوروزی در اصفهان اضافه شد

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: امسال با اضافه‌شدن ۱۵۰۰ فضا به ظرفیت اسکان نوروزی، هفت‌هزار کلاس در ۶۰۰ مدرسه اصفهان پذیرای میهمانان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، مهدی منتجب درباره طرح اسکان نوروزی آموزش‌وپرورش استان، اظهار کرد: آموزش‌های لازم به عوامل اجرایی مراکز رفاهی در قالب دوره‌های تخصصی ارائه شده است.

وی با اشاره به وضعیت ویژه نوروز امسال با توجه به تقارن آن با ماه مبارک رمضان، افزود: بستر لازم برای طبخ غذای میهمانان در عین حفظ حرمت ماه مبارک فراهم شده و هماهنگی‌ها و مکاتبات لازم با اداره اماکن نیز در حال انجام است.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، ارائه آموزش‌های ایمنی، آتش‌نشانی و بهداشتی به سرایداران و نیروهای خدماتی شاغل در مراکز اسکان را از دیگر برنامه‌های انجام شده در زمینه اسکان دانست و گفت: مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل نیز توصیه‌های لازم را به مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق ابلاغ کردند و زمینه برای میزبانی شایسته از میهمانان نوروزی فراهم است.

وی ادامه داد: لیست تمام مدارس میزبان و ستادهای شش‌گانه اسکان شهر از طریق کانال‌های اطلاع‌رسانی در اختیار عموم مردم قرار گرفته، همچنین QR کد ستادهای اسکان نیز منتشر شده و در دسترس مسافران نوروزی است.

ویلاسرای چادگان و مجموعه باغ ابریشم پذیرای مسافران نوروزی است
منتجب با اشاره به حضور نماینده آموزش‌وپرورش در ستادهای اسکان سایر دستگاه‌ها در ورودی‌های جنوب، شمال و شرق شهر اصفهان اظهار کرد: فرآیند اسکان از ۲۴ اسفندماه آغاز شده و بیش از ۶۰۰ مدرسه و هفت هزار کلاس درس به این موضوع اختصاص یافته است، همچنین مجموعه باغ ابریشم و ویلا سرای چادگان نیز آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

وی اضافه کرد: مکاتبات لازم با مراکز درمانی فرهنگیان در سطح استان اصفهان انجام شده تا خدمت‌رسانی به فرهنگیان در این زمینه نیز بدون وقفه و مشکل انجام شود.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان از فعالیت مستمر تیم‌های بازرسی در طول تعطیلات نوروزی خبر داد و افزود: بازرسان ویژه‌ای نیز در ستادهای اسکان مستقر شده‌اند تا سرکشی‌های لازم انجام شده و مشکلات احتمالی رفع و رجوع شوند.

وی با بیان این نکته که بروشورهایی جهت اطلاع‌رسانی درباره مراکز رفاهی، اردوگاه باغ ابریشم، کمبود آب، مصرف صحیح گاز و رعایت الگوی مصرف آماده شده است و در اختیار مسافران نوروزی قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: سال گذشته در پیک سفرهای نوروزی ۵۵۰۰ اسکان در ۳۴۰ مدرسه داشتیم و امسال هفت هزار کلاس در ۶۰۰ مدرسه برای اسکان در نظر گرفته شده و ۱۵۰۰ فضا به ظرفیت اسکان نوروزی استان اضافه شده است.