استاندار کردستان با اشاره به بازگشایی مرز بین‌المللی باشماق مریوان در روز جمعه گذشته، افزود: از روز یکشنبه به دلیل مشکلاتی که از سمت کشور عراق به وجود آمد، دلیلش بسته بودن آن سمت مرز است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌ها اظهار […]

استاندار کردستان با اشاره به بازگشایی مرز بین‌المللی باشماق مریوان در روز جمعه گذشته، افزود: از روز یکشنبه به دلیل مشکلاتی که از سمت کشور عراق به وجود آمد، دلیلش بسته بودن آن سمت مرز است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌ها اظهار داشت: مسیر مواصلاتی بخش عمده‌ای از روستاها که به دلیل بارش برف سنگین بسته شده بود، بازگشایی شده است اما هنوز در مناطقی از استان به ویژه منطقه سروآباد و هورامان، بخاطر ارتفاع بسیار زیاد برف، امداد رسانی کمی سخت بوده اما در حال انجام است.

وی اضافه کرد: برای تامین مایحتاج روستاهایی که مسیر مواصلاتی‌شان هنوز بازگشایی نشده از بالگرد امداد هلال احمر کمک گرفته‌ایم و باز هم کمک خواهیم گرفت.

استاندار کردستان با اشاره به بازگشایی مرز باشماق مریوان در روز جمعه گذشته، افزود: از روز یکشنبه به دلیل مشکلاتی که از سمت کشور همسایه یعنی عراق به وجود آمد، مسیر مرز باشماق در آن سمت مرز بسته شده است.

زارعی‌کوشا یادآور شد: این مشکل باعث ایجاد تراکم خودروهای سنگین ترانزیتی در مرز باشماق شده است و اعلام کردیم تا حد امکان ورودی نداشته باشیم تا وضعیت تعیین تکلیف شود.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان