مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: در دو موج بارشی اخیر در استان بیش از ۷۰۰ هزار تن عملیات برفروبی انجام شده است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، محمدراشد مدرس گرجی در نشست مدیریت بحران استان کردستان که با حضور وزیر کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: […]

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: در دو موج بارشی اخیر در استان بیش از ۷۰۰ هزار تن عملیات برفروبی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، محمدراشد مدرس گرجی در نشست مدیریت بحران استان کردستان که با حضور وزیر کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: دو موج بارشی سنگین در ۲۷ و ۲۹ دی ماه در استان کردستان داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در قسمت برون شهری با ۵۰۰ نفر پرسنل و ۴۰۰ دستگاه ماشین آلات در طول ۸ هزار کیلومتر شبکه راه های استان که شامل یک هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه شهری و ۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی خدمات راهداری را انجام داده ایم.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان افزود: از ۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی ۳ هزار و ۱۵۰ کیلومتر راه آسفالته است و با توجه به برودت هوا و کولاکی که در استان وجود داشت راه های اصلی را در اولویت و در همین راستا محدودیت‌های ترافیکی مختلف اعمال شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از راه های برون شهری استان موقعیت کوهستانی دارند، گفت: این وضعیت نوع خدمات رسانی را در استان نسبت به سایر استان ها سخت تر خواهد کرد.

وی اضافه کرد: طبق دستورالعمل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده بر اساس سطح سرویس عمل و حتی کمتر از آن با کمتر از ۷۲ ساعت یک هزار و ۴۰۰ روستا را دو بار برفرویی کرده ایم.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان تصریح کرد: بیش از ۸۲ کیلومتر برفروبی در سطح جاده های استان انجام و ۷۰۰ هزار تن برف جابجا شده است.

وی اضافه کرد: طی چند روز اخیر ۱۱۶ هزار تماس با سامانه گویا ۱۴۱ استان کردستان برقرار شده است.

وی افزود: به ۱۵ هزار پیام به صورت مستقیم پاسخ داده شده است با هماهنگی که هلال احمر، فوریت های پزشکی، پلیس راه و در راس همه آنها مدیریت بحران استانداری داشتند هیچ مشکلی در راه های برون شهری در خدمات رسانی به مردم نداشتیم.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه کرد: مشکلی اگر وجود داشته باشد مربوط به خراب شدن آسفالت جاده ها به دلیل نمکپاشی و برفروبی زیاد و همچنین خرابی ماشین آلات راهداری است که باید از همین امروز به فکر آن باشیم.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان