قدردانی از شهدا و خانواده‌های معظم شهدا وظیفه همه است امام‌جمعه اصفهان گفت: قدردانی از شهدا و خانواده‌های معظم شهدا وظیفه همه ما است و به‌خصوص باید این قدردانی نسبت به جانبازان نیز وجود داشته باشد. به گزارش پایگاه خبری شهید یاران به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در […]

امام‌جمعه اصفهان گفت: قدردانی از شهدا و خانواده‌های معظم شهدا وظیفه همه ما است و به‌خصوص باید این قدردانی نسبت به جانبازان نیز وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری شهید یاران به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار اعضای برگزارکننده کنگره شهدای استان و شهرستان اصفهان ضمن تبریک پیروزهای دلیرمردان و جبهه مقاومت و نیروهای مسلح کشور در عملیات غرورآفرین عملیات وعده صادق به نکاتی پیرامون بهتر برگزار کردن کنگره شهدای اصفهان اشاره و اظهار کرد: تبدیل وصیت‌نامه شهدا به کتاب، یکی از اموری است که می‌توان انجام داد و به‌ویژه برای برگزاری این کنگره از کمک بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این زمینه بهره گرفته شود.

وی افزود: قدردانی از شهدا و خانواده‌های معظم شهدا وظیفه همه ما است و به‌خصوص باید این قدردانی نسبت به جانبازان نیز وجود داشته باشد.

امام‌جمعه اصفهان با بیان دشواری‌ها و سختی‌های زندگی جانبازان و لزوم رسیدگی به مسائل و مشکلات آنها و هم چنین بهبود شرایط مراکز درمانی و مراقبت ویژه از جانبازان گفت: هر چه داریم از وجود شهدا و جانبازان است و دشمن نیز به همین دلیل تا سال‌های سال از جنگ با کشور ما بیم دارد.

وی افزود: کاری که در عملیات وعده صادق انجام شد بار دیگر این ادعا را ثابت کرد که مردم و مسئولان جمهوری اسلامی در مواضع خود صادق هستند و دشمن نیز این پیام را دریافت کرد.

عضو خبرگان رهبری مقاومت بی‌نظیر مردم مظلوم غزه و عملیات وعده صادق را سبب تسریع گسترش اسلام و انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: گاهی خداوند با دشمنان خود، دین خود را پیش می‌برد و لذا کودکانی که اسرائیل کشت هر یک بمبی بر علیه اسرائیل است و هر کشوری بخواهد با این رژیم ازاین‌پس رابطه داشته باشد ننگی برای آنها محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: شهید و خون شهید اثر دارد و شهید دادن سربلندی است و همه همت اسرائیل نیز این بود که قدرت خود را نشان دهد و قصد داشتند با این قدرت، کشورهای اسلامی را بترسانند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با تأکید بر تعبیر حضرت امام (ره) درباره اسرائیل به‌عنوان غده سرطانی در منطقه این تعبیر را یک الهام الهی دانست و تصریح کرد: تحلیلگران تعابیر متعددی در باره حمله سپاه پاسداران به کار بردند و اظهار ناباوری می‌کردند و لذا مقاومت مردم مظلوم غزه و هم چنین عملیات وعده صادق معجزه خداوند بوده و ابهت آمریکا و اسرائیل را از بین برد.

وی شکست اسرائیل را جبران‌ناپذیر بیان کرد و افزود: خداوند در قران کریم می‌فرماید ” حکم جهاد بر شما مقرّر گردید و حال آنکه بر شما ناگوار و مکروه است، لکن چه بسیار شود که چیزی را مکروه شمارید؛ ولی به حقیقت خیر و صلاح شما در آن بوده، و چه بسیار شود چیزی را دوست دارید و در واقع شرّ و فساد شما در آن است، و خدا (به مصالح امور) داناست و شما نادانید “.

در ابتدای این دیدار محمد نصر اصفهانی فرمانده ناحیه امام صادق (علیه‌السلام) و دبیر کنگره شهدای شهرستان اصفهان گزارشی از روند اجرایی کنگره شهدای اصفهان ارائه کرده و اظهار کرد: پس از حدود ۲۷ سال بار دیگر کنگره شهدای استان و کنگره شهدای شهرستان اصفهان فعالیت خود را شروع کرده است و بر همین اساس مدلی ارائه شده که ۱۰ کنگره به‌صورت بخشی در هر منطقه برگزار شود و در نهایت یک کنگره استانی در انتها برگزار خواهد شد.

دبیر کنگره شهدای شهرستان اصفهان در ادامه افزود: در مجموعه استان، مسئول برگزاری کنگره شهدا، استانداری بوده و دبیر اجرایی آن نیز سپاه استان است و کمیته‌هایی نیز بر همین مبنا تشکیل شده است.

نصر اصفهانی ۶۰ درصد شهدای استان را متعلق به شهرستان اصفهان بیان کرد و گفت: یک اجلاسیه مرکزی در استان تشکیل خواهد شد و هر شهرستانی که بالای هزار شهید داشته باشد می‌تواند به طور مستقل کنگره برگزار کند.