ادبیات دفاع مقدس، میراث طلایی برای نسل آینده است/ رکوردشکی آثار مکتوب دفاع مقدس از جذابیت ذاتی این حوزه نشات می‌گیرد محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه آثار کم‌نظیری در حوزه دفاع مقدس پدیدآمده‌اند که رکورد تجدید چاپ را شکسته‌اند، گفت: بعضی از آثار به شمارگانی بیش از ۱۵۰هزار نسخه دست یافته‌اند و این به دلیل […]

ادبیات دفاع مقدس، میراث طلایی برای نسل آینده است/ رکوردشکی آثار مکتوب دفاع مقدس از جذابیت ذاتی این حوزه نشات می‌گیرد

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه آثار کم‌نظیری در حوزه دفاع مقدس پدیدآمده‌اند که رکورد تجدید چاپ را شکسته‌اند، گفت: بعضی از آثار به شمارگانی بیش از ۱۵۰هزار نسخه دست یافته‌اند و این به دلیل جذابیت ذاتی دفاع مقدس و شخصیت هایی است که درباره آنها صحبت می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران ؛ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در اختتامیه بیستمین جایزه ملی انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس که ظهر امروز دوشنبه در تالار خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد ضمن گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا گفت: موزه دفاع مقدس به عنوان گنجینه ای بی‌پایان در کشورمان آنقدر حرف ناگفته دارد که از این بیمناک هستیم که فرصت کافی برای انتقال آن به نسل بعد نداشته باشیم.

وی افزود: آثار کم‌نظیری در حوزه دفاع مقدس پدیدآمده‌اند که رکورد تجدید چاپ را شکسته‌اند. بعضی از آثار به شمارگانی بیش از ۱۵۰هزار نسخه دست یافته‌اند و این به دلیل جذابیت ذاتی دفاع مقدس و کسانی است که درباره آنها صحبت می‌شود. شاید مهم‌ترین نقش در این اتفاق را مقام معظم رهبری بر عهده دارند که با نگاه ویژه خودشان، به این موضوع جایگاه بخشیده‌اند و عمده تقریظ‌های ایشان در این حوزه است.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین ایشان با نگاه ویژه‌ای که به این موضوع داشتند نویسندگانی مانند حمید حسام را به جامعه دفاع مقدس معرفی کردند که نشان‌دهنده قدرت نویسندگان در این حوزه است. دفاع مقدس معجزه‌آفرینی نموده و خانواده شهیدان حاج بابایی که کتاب‌ «حاج جلال» هم درباره پدر این خانواده است نمونه بارز آن هستند. این‌ موارد معجزات دفاع مقدس است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جذابیت ادبیات دفاع مقدس در جهان گفت: عظمت جمهوری اسلامی را امروزه باید در اطراف دریای کارائیب مشاهده کرد. کتاب «سلول شماره چهارده» که خاطرات مقام معظم رهبری در دوران مبارزاتی ایشان است به زبان اسپانیولی ترجمه شده است. نسل جوان به خوبی نمی‌داند که دفاع مقدس چه گنج بزرگی را در اختیارش قرار داده و چه افتخاری برایش کسب کرده است.

وی با بیان اینکه امسال توفیق در جشنواره فیلم فجر هم چند فیلم در مورد شهدای گران‌قدر با سوژه های داستانی جذاب به نمایش درآمد، تصریح کرد: حوزه کتاب حوزه بسیار مهم و تأثیرگذار و ماندگاری است. این کاری که امروز در بحث دفاع مقدس انجام می‌دهیم ثبت یک میراث طلایی برای آینده است.