مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس کردستان با انتقاد از عملکرد برخی از مسئولان در حوزه صنعت استان گفت: مشکل و موانع تولید برخی از واحدهای صنعتی و معدنی استان باوجود داشتن مجوز، همچنان بلاتکیف ومعلق است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، به نقل از روابط‌عمومی سپاه بیت‌المقدس […]

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس کردستان با انتقاد از عملکرد برخی از مسئولان در حوزه صنعت استان گفت: مشکل و موانع تولید برخی از واحدهای صنعتی و معدنی استان باوجود داشتن مجوز، همچنان بلاتکیف ومعلق است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، به نقل از روابط‌عمومی سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، مهدی مهتاباتی با بیان اینکه بی‌تردید تولید نقش مهم و تأثیرگذاری در اقتصاد هر منطقه‌ای دارد، اظهار داشت:در کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در بخش‌های مرتبط با تولید انجام‌شده است.
وی توسعه اقتصادی هر منطقه را مستلزم حمایت از سرمایه‌گذاران و برنامه‌های رونق تولید دانست و افزود: تولید عامل اصلی ایجاد استحکام در اقتصاد و محور توسعه و ایجاد اشتغال و سطح کیفی و کمی زندگی مردمان آن منطقه است.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در ادامه به مناسب نبودن فضای کسب‌وکار در استان کردستان اشاره کرد و گفت: استان کردستان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی در زمینه‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و … برخوردار بوده که استفاده صحیح از این منابع منجر به تولید ثروت و رونق فضای کسب‌وکار در استان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مسئولان نیز باید با اطاعت از فرمایشات رهبر انقلاب، همواره از تولیدکنندگان حمایت کنند، تصریح کرد: متأسفانه برخی از مسئولان استانی به‌جای هموار کردن مسیر تولیدکننده و سرمایه‌گذاران، با سختگیری و کارشکنی‌های نابجا و سلیقه‌ای فقط به دنبال حفظ منافع شخصی و سازمانی خود بوده و منافع سازمانی را به منافع ملی ترجیح می‌دهند.
مهتاباتی با انتقاد از عملکرد برخی از مسئولان در حوزه صنعت استان، یادآور شد: مشکل و موانع تولید برخی از واحدهای صنعتی و معدنی استان باوجود کسب چندین مجوز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، اما همچنان لاینحل مانده که چرایی این موضوع جای بسی تأمل دارد که باید واکاوی شود.
وی اظهار کرد: تعدادی از جوانان مشغول بکار در واحدهای صنعتی استان بعد از تعطیلی واحد و بیکار شدن، در حال حاضر معتاد و بی‌سرپناه و کارتن خواب شده‌اند که این نتیجه کارشکنی‌ها و مدیریت ناصحیح برخی از مدیران مربوط به این حوزه است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس استان کردستانبر موضوع مطالبه گری از برخی مسئولین که عملکرد خوبی در حوزه کسب‌وکار در استان نداشته‌اند، تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های مربوطه نباید در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی تبعیض قائل شوند چراکه چرخش چرخ‌های اقتصادی این واحدها منجر به ایجاد اشتغال و تولید ثروت در استان و به‌تبع آن در کشور می‌شود.
وی با بیان اینکه استان کردستان آخرین رتبه کشور را در فضای کسب‌وکار دارد، اظهار کرد: این جایگاه هم‌تراز با ظرفیت‌های استان نیست و این خود دلیلی بر کم‌کاری برخی مدیران استانی است که باید استان کردستان به جایگاه بهتری دست یابد.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس استان کردستان افزود: با وجود تمام فعالیت‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد کارآفرینان در بخش صنعت ومعدن با تأمین نیازهای اولیه خود ازجمله زمین ، سرمایه وسایر خدمات با مشکل مواجه هستند که در این راستا باید تمهیدات لازم از سوی مسئولین ارشد استان که حاصل دولت انقلابی، مردمی و جوان است، اندیشیده شود.
مهتابانی تأکید کرد: چیزی که باید مدنظر قرار گیرد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های اقتصادی مقاومتی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست ‌ساله، با رویکردی جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون‌زا، پیشرو و برون‌گرا است.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان