وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سیدمحمد هاشمی را به عنوان معاون حقوقی، امور مجلس و استان های این وزارتخانه منصوب کرد. سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سیدمحمد هاشمی را به عنوان معاون حقوقی، امور مجلس و استان های این وزارتخانه منصوب کرد.
سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها شد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به سیدمحمد هاشمی آمده است:

«جناب آقای دکترسیدمحمد هاشمی

نظر به شایستگی، تجربیات ارزشمند و شناخت از توانمندی ها و روحیه انقلابی و مکتبی جنابعالی؛ به موجب این حکم به عنوان «معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها » منصوب می شوید.

امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و همکاری و تعامل کلیه حوزه های مربوطه نسبت به برنامه ‌ریزی و انجام اقدامات لازم به شرح ذیل اهتمام جدی به عمل آورید:

  1. برنامه‌ ریزی و پیگیری و تنظیم روابط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به‌ منظور

الف) تبیین و توضیح برنامه ‌ها و توجیه طرح ‌ها و لوایح مربوطه

ب) رسیدگی به مطالبات نمایندگان محترم مجلس درخصوص مسائل عمومی و موارد مرتبط با حوزۀ انتخابیه

ج) برقراری رابطۀ فعال و مستمر تمامی معاونت‌ ها و سازمان‌ های تابعه با کمیسیون محترم فرهنگی و عموم نمایندگان

  1. برنامه ‌ریزی، نظارت و پیگیری بر امور ادارات کل استان ‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازجمله:

الف) برنامه‌ ریزی و هماهنگی در شناسایی افراد شایسته جهت انتصابات در ادارات کل استانی

ب) نظارت بر عملکرد ادارات کل استانی

ج) برقراری تعامل مستمر مدیران کل استانی با نمایندگان محترم ولی‌ فقیه در استان‌ها و ائمه مکرم جمعه، استانداران و دیگر مقامات استانی

  1. برنامه‌ریزی و پیگیری در جهت انجام امور حقوقی و قضایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه :

الف) شناسایی نواقص و ضعف ‌های حقوقی در قوانین و مقررات مربوطه

ب) دفاع از حقوق قانونی و وظایف مصوب در رفع تعارضات حقوقی مربوطه

ج) دفاع از حقوق قانونی عموم اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در برابر شکایات در محاکم قضایی

د) نظارت بر تمامی مراحل فرایند تنظیم و انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی تمامی بخش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۴٫برقراری تعامل گسترده و مستمر میان مجموعه های مختلف وزارتخانه با شبکه های مردمی و فعالیت فرهنگی جبهه مؤمن انقلابی در سراسر کشور و بهره گیری از ظرفیت های گسترده آنان برای ارتقای فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای

مزید توفیق جناب‌عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظلّ توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه ‌ای(مدظله‌العالی) از خداوند منان خواستارم.

گفتنی است، سیّدمحمّد هاشمی متولد ۱۳۶۵ و جوان ترین معاون منصوب شده از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دارای تحصیلات دکترای حقوق عمومی از دانشگاه علامه طباطبایی(ره) و کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران است.

از جمله سوابق اجرایی او می توان به جانشین بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج)، مدیر عامل مجموعه فرهنگی سرچشمه (یادمان شهدای هفتم تیر)، جانشین سازمان بسیج هنرمندان کشور، معاون توانمند سازی و امور استان ‌های سازمان هنری رسانه‌ ای اوج اشاره کرد.

هاشمی همچنین در مقطعی مسئول ستاد رسانه‌ای روایت جهاد جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی قرارگاه بقیه ‌الله الاعظم(عج) و عضو شورای طرح و برنامه بنیاد روایت فتح بوده است.

عضویت در شورای راهبردی معاونت استان ‌‌های حوزه هنری کشور و عضو شورای مرکزی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور از دیگر سوابق سیدمحمد هاشمی است.

یادآور می شود، پیش از این علی اصغر کاراندیش عهده دار این مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با موعد بازنشستگی این مدیر باسابقه از خدمات و تلاش های کاراندیش در مدت خدمت تشکر و قدردانی کرد.