رهاکردن زباله و کیسه های پلاستیکی در طبیعت بلای جان حیات وحش شد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قروه از تلف شدن یک بز وحشی بر اثر خوردن پلاستیک خبرداد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ توفیق زارعی ادامه داد:در پی گشت و کنترل مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قروه […]

رهاکردن زباله و کیسه های پلاستیکی در طبیعت بلای جان حیات وحش شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قروه از تلف شدن یک بز وحشی بر اثر خوردن پلاستیک خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ توفیق زارعی ادامه داد:در پی گشت و کنترل مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قروه در ارتفاعات منطقه حفاظت شده بدر و پریشان در ارتفاع سه هزار متری قله بدر، لاشه یک راس بز کوهی را کشف و فورا جهت شناسایی و علت مرگ طی هماهنگی با استان آن را به اداره دامپزشکی شهرستان منتقل می نمایند.

وی افزود:پس از انجام ارزیابی اولیه و کالبد شکافی لاشه، توسط تیم دامپزشک، علت مرگ گونه انسداد معده و روده توسط کیسه پلاستیکی مشخص گردید که همراه گیاه تغذیه نموده بود.

وی با با ابراز تاسف بیان کرد: متاسفانه این بز کوهی دارای یک جنین ماده هم در داخل شکم بوده که نزدیک زایمان آن بود و موجب از دست رفتن آن نیز شد.

وی تصریح کرد:رها کردن زباله در طبیعت و یک کیسه پلاستیکی بی ارزش در این منطقه این چنین جان بز کوهی و جنین آن را گرفت.

از همه مردم و طبیعت گردان درخواست داریم زباله های خود را در طبیعت رها ننمایند تا شاهد این گونه اتفاقات ناگوار در حیات وحش نباشیم.