معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تحصیل مددجویان دانش‌آموز بهزیستی در اولویت قرار دارد، گفت آن‌دسته از کودکانی که باید در مدارس شبانه درس بخوانند، از طریق سامانه پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان به بهزیستی ارجاع می‌شوند. به گزارش پایگاه خبری شهید یاران، محمد نصیری درباره برنامه‌های بهزیستی برای آموزش مددجویان دانش‌آموز این نهاد […]

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تحصیل مددجویان دانش‌آموز بهزیستی در اولویت قرار دارد، گفت آن‌دسته از کودکانی که باید در مدارس شبانه درس بخوانند، از طریق سامانه پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان به بهزیستی ارجاع می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری شهید یاران، محمد نصیری درباره برنامه‌های بهزیستی برای آموزش مددجویان دانش‌آموز این نهاد گفت: «آموزش جزو اولویت‌های اصلی سازمان بهزیستی است که در قوانین بالادستی نیز صراحتا به آن اشاره شده است.»
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره تحصیل کودکان کار نیز توضیح داد: «قانون حمایت از اطفال در سال ۱۳۹۹ مصوب شد و براساس آن‌ آیین‌نامه ماده ۶ این قانون نگارش شده است. بند ۶ درباره وظایف دستگاه‌ها است. در این بند از آیین‌نامه، تکلیف شده که حوزه آموزش و تحصیل کودکان بر عهده آموزش و پرورش است و زمینه این آموزش باید فراهم شود.»
وی افزود: «در مراکز شبانه‌روزی هم باید آموزش و پرورش زمینه تحصیل کودکان کار را ایجاد کند ضمن اینکه تکلیف آموزش حرفه‌ای به مددجویان بهزیستی بر عهده فنی‌وحرفه‌ای است.»
نصیری خاطرنشان کرد: «اکنون در حوزه آموزش و همکاری که بین بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش وجود دارد مبتنی بر این اصل است که در حوزه کودک کار، کودک باید تحصیل کند. قانون هم گفته است که تا متوسطه باید تحصیل کند پس سیاست و برنامه‌ریزی‌ها بر این اصل متمرکز است.»
وی درباره کودکان بازمانده از تحصیل نیز گفت: «درباره کودکان بازمانده از تحصیل یک کار مشترک بین بهزیستی و آموزش‌وپرورش و کمیته امداد انجام شده است.»
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی تصریح کرد: «پس از اولویت تحصیل مددجویان، موضوعات بعدی از جمله حمایت از خانواده و توانمندسازی کودک مطرح می‌شود که در این بخش مشکل جدی در پذیرش وجود ندارد. برخی مددجویان نیاز دارند که در مدارس شبانه درس بخوانند که این مورد از طریق سامانه پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان ارجاع و مراحل بعدی کار انجام می‌شود.»