وزیر کشور به منظور بررسی آخرین وضعیت راه‌های استان پس از بارش‌های اخیر، وارد استان کردستان شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، احمد وحیدی عصر روز سه‌شنبه در سفری از پیش اعلام نشده و با هدف بررسی راههای ارتباطی و آخرین وضعیت روستاهای در محاصره برف این استان پس از بارش‌های […]

وزیر کشور به منظور بررسی آخرین وضعیت راه‌های استان پس از بارش‌های اخیر، وارد استان کردستان شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، احمد وحیدی عصر روز سه‌شنبه در سفری از پیش اعلام نشده و با هدف بررسی راههای ارتباطی و آخرین وضعیت روستاهای در محاصره برف این استان پس از بارش‌های اخیر، وارد سنندج مرکز استان کردستان شد.
بازدید از گردنه صلوات آباد سنندج، شرکت در جلسه مدیریت بحران استان کردستان با موضوع بررسی آخرین وضعیت روستاهای در محاصره برف و چگونگی امدادرسانی به این مناطق از جمله برنامه‌های وزیر کشور در سفر به کردستان است.
از هفته گذشته با ورود ۲ موج بارشی به کردستان بارش برف در بسیاری از مناطق استان باعث مسدود شدن محورهای مواصلاتی، راههای روستایی و قطعی برق و مخابرات شده و با توجه به طولانی شدن زمان بازگشایی برخی راه های روستایی در شهرستان های سقز و سروآباد امدادرسانی به این مناطق از طریق هوایی انجام شد.
در این مدت برای نخستین بار طی چند سال گذشته ارتفاع برف در برخی مناطق از جمله مریوان به بیش از ۷۵ سانتی متر رسید و دمای هوا نیز با افت شدید و در برخی مناطق به کمتر از منفی ۳۰ درجه سانتی‌گراد کاهش یافت.
سنندج با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت مرکز استان کردستان است.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان