اولین تمرین شاگردان امیر قلعه‌نویی با حضور تمام بازیکنان در کمپ تیم‌های ملی پیگیری شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران،تمرین امروز تیم ملی در کمپ تیم‌های ملی زیر نظر امیر قلعه‌نویی و دستیارانش پیگیری شد. این تمرین در شرایطی دنبال می‌شود که مهدی تاج و مهدی محمدنبی به عنوان مدیران ارشد فدراسیون فوتبال […]

اولین تمرین شاگردان امیر قلعه‌نویی با حضور تمام بازیکنان در کمپ تیم‌های ملی پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران،تمرین امروز تیم ملی در کمپ تیم‌های ملی زیر نظر امیر قلعه‌نویی و دستیارانش پیگیری شد.

این تمرین در شرایطی دنبال می‌شود که مهدی تاج و مهدی محمدنبی به عنوان مدیران ارشد فدراسیون فوتبال در محل برگزاری تمرین حضور داشته و خوش و‌بش گرمی با اعضای تیم ملی پیش از شروع جلسه تمرینی امروز داشتند.

بازیکنان تیم ملی پس از حضور کوتاه‌مدت در ساختمان پک و انجام حرکات ابتدایی با حضور در وسط زمین کنار هم جمع شدند و در ادامه ابتدا مهدی تاج صحبت‌هایی برای تیم ملی داشت که بیشتر به آرزوی موفقیت برای کادر جدید و اعضای تیم اختصاص داشت.

نخستین تمرین تیم ملی در ۱۴۰۲ با حواشی جالبی پیگیری شد

در ادامه نیز احسان حاج‌صفی به عنوان کاپیتان تیم ملی لحظاتی به صحبت پرداخت که به خاطر سرمای هوا ترجیح داد صحبت‌هایش را به درخواست از مدیران فدراسیون و مسئولان وزارت ورزش در حمایت کامل از اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم ملی خلاصه کند.

کاپیتان تیم ملی همچنین از مسئولان فدراسیون خواست تا نسبت به استفاده صحیح از فرصت‌های فیفادی و تدارکات حداکثری برای تیم ملی اهتمام داشته باشند.

در ادامه نیز بازیکنان پس از تشویق کاپیتان تیم ملی، تمرین را شروع کردند.

صحبت‌های ابتدایی مهدی طارمی و رامین رضاییان به عنوان دو دوست قدیمی و صمیمی حین گرم کردن از نکات جالب توجه تمرین امروز بود.

بازیکنان زیر نظر اعضای کادر فنی و در شرایطی که امیر قلعه‌نویی نیز با بارانی مخصوص خود تمرین را زیر نظر گرفته بود، به انجام آیتم‌ها پرداختند.

شاید جالب‌ترین نکته تمرین امروز صحبت‌های دونفره امیر قلعه‌نویی و مهدی طارمی پیش از شروع تمرین بود که این دو در فضایی دور از سایر بازیکنان و اعضای کادر، یکی دو دقیقه‌ای به گفتگوی خصوصی پرداختند.

همچنین دروازه‌بانان تیم ملی پیش از شروع تمرین همزمان با استارت آب‌پاش، بی توجه به خیس شدن و باروحیه‌ی بالا عکسی به یادگار گرفتند.

رحمان رضایی نیز که در اولین جلسه تمرینی تیم ملی به عنوان کمک امیر قلعه‌نویی در کمپ تیم‌های ملی حاضر بود، امروز هم به مانند روز گذشته در محل تمرین تیم ملی حاضر نشد.

رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه اولین تمرین تیم ملی فوتبال ایران در سال ۱۴۰۲ گفت: آقای قلعه‌نویی چهره شناخته‌شده‌ای در فوتبال کشور هستند. فضای فوتبال کشور دست ایشان است. او بی‌خبر از مسائل فوتبال و گذشته نیست. او سرمربی تیم ملی کشورمان هم بوده‌اند. در شرایط فعلی بهترین تصمیم را برای انتخاب ایشان گرفتیم. امروز هم ایشان را معرفی کردیم و از همه بازیکنان خواستیم کمال همکاری را با ایشان داشته باشند. به تمام ارکان فدراسیون فوتبال گفته شده که تمام همکاری‌ها با آقای قلعه‌نویی انجام شود.

او درباره برنامه بازی‌های تیم ملی در نوروز توضیح داد: برنامه تیم‌ها برای پنجره بازی‌های ملی پر شده و فقط پنجره بازی‌های ملی در شهریور مانده که در حال صحبت با دو تیم هستیم تا بتوانیم در این پنجره از فیفادی‌های تیم ملی استفاده کنیم. در خرداد تورنمنت کافا را داریم که قرار است در اردن برگزار شود و در این جام روسیه هم حضور دارد و ما یک بار دیگر با این تیم در آن تورنمنت بازی خواهیم کرد.

قرارداد قلعه‌نویی تا جام جهانی تنظیم می‌شود
تاج در خصوص قرارداد کوتاه مدت با قلعه‌نویی و انتقاد‌ها به این مساله که چرا با او مانند سایر مربیان خارجی قرارداد بلند مدت امضا نشده است؟ گفت: نظر کارشناسان در این خصوص صحیح است که باید زمان بیشتری به مربی داخلی داد. هدف فدراسیون فوتبال هم چنین است و ما قصد داریم قرارداد آقای قلعه‌نویی را تا جام جهانی تنظیم کنیم. بازیکنان نیز نیاز دارند که بدانند مربی که بالای سر آن‌ها است، تا چه مدت قرارداد دارد و بهتر است بدانند که می‌خواهیم قرارداد قلعه‌نویی تا جام جهانی باشد و این موضوع باید در هیات رییسه به تصویب نهایی برسد، اما فکر می‌کنم این اتفاق رخ دهد.

بانوان ایرانی و روسی به ورزشگاه می‌آیند
رییس فدراسیون فوتبال درباره ظرفیت حضور هواداران در دیدار با روسیه گفت: بازی پنج‌شنبه با حضور هواداران به ویژه بانوان ایرانی و روسی است. با وجود این که اکنون تعطیلات است و حتی تهران هم خلوت است، شرایطی را فراهم کردیم که همه بتوانند از حضور در ورزشگاه استفاده کنند و فقط امیدواریم شرایط بازی ورزشی پیش رود و اتفاق خاصی از سوی هواداران رخ ندهد.