با کشف ۲۷ پهنه جدید ذخایر معدنی کردستان به یک میلیون تن رسید معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با شناسایی ۲۷ پهنه امیدبخش جدید در حوزه ذخایر معدنی استان کردستان، میزان ذخایر معدنی استان به بیش از یک میلیون تن رسیده است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران […]

با کشف ۲۷ پهنه جدید ذخایر معدنی کردستان به یک میلیون تن رسید

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با شناسایی ۲۷ پهنه امیدبخش جدید در حوزه ذخایر معدنی استان کردستان، میزان ذخایر معدنی استان به بیش از یک میلیون تن رسیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ مهدی سیفی باغی خانی گفت: شناسایی محدوده های امیدبخش معدنی در کردستان دستاورد ارزشمندی در راستای به فعالیت رساندن ظرفیت معدنی این استان است و با اجرای این مهم بستر مناسب برای رونق سرمایه گذاری فراهم شده است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۵۸ درصد از سطح استان به عبارتی ۱۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع پهنه بندی و زیر اکتشافات نوین معدنی و زمین شناسی قرار گرفته است.
معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: با توجه به پرواز ژئو فیزیک انجام گرفته ۵۸ درصد زمین ها در چهار پهنه دیواندره، سقز، قروه و بیجار در قالب ۴۰ محدوده برای بحث تعیین تکلیف و جذب سرمایه گذار به ایمیدرو داده می شود.
سیفی باغی خانی ادامه داد: همچنین با اکتشافات انجام شده ۷ محدوده امیدبخش طلا و سنگ آهن در پهنه سقز، ۶ محدوده در پهنه بیجار و ۱۴ محدوده طلا و سنگ آهن در پهنه قروه شناسایی شده است.
وی یادآور شد: در مجموع تا پیش از این ۶۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی انواع مواد معدنی در کردستان را داشتیم که با توجه به اکتشافات صورت گرفته، اکنون ذخایر معدنی ما به یک میلیون تن می رسد.
معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: در طرح احیا فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ۳۵۹ فقره پروانه بهره برداری با اشتغال اسمی ۵۱۲۱ نفر و اشتغال واقعی ۴۱۴۰ نفر داریم.