برنامه‌ریزی اتاق بازرگانی برای توسعه صادرات با کمک صنعت نمایشگاهی نشست هم‌اندیشی با حضور رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و فعالان برگزارکننده نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران به نقل از واحد توسعه ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان، امیر کشانی، رئیس اتاق در این نشست اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اتاق کمک به […]

نشست هم‌اندیشی با حضور رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و فعالان برگزارکننده نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران به نقل از واحد توسعه ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان، امیر کشانی، رئیس اتاق در این نشست اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اتاق کمک به رونق کسب‌وکار در سطح شهر و استان است، علاقه‌مند ویژه نمایشگاه‌ها و رویدادهای نمایشگاهی هستیم؛ زیرا این بخش می‌تواند کمک زیادی به رشد و توسعه اقتصادی داشته باشد.
وی هدف از تشکیل جلسه را پیگیری تأسیس انجمن فعالان صنعت نمایشگاهی در قالب شعبه انجمن ایران یا شعبه مستقل اصفهان اعلام کرد و افزود: دور هم جمع شدیم که صنعت نمایشگاهی اصفهان را در هر قالبی که نیاز باشد رشد دهیم.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به کتاب پرواز عقاب‌ها، گفت: ما عقاب‌هایی هستیم که می‌توانیم در کنار یکدیگر پرواز کنیم، مشکلات وجود دارند؛ لذا بهتر است با همدلی، تعامل و برنامه‌ریزی، مسیر حرکت را مشخص کنیم و با انرژی و نگاه مثبت به همبستگی و رشد دست یابیم.
وی تصریح کرد: ضروری است تفکر هم‌زیستی مسالمت‌آمیز در زندگی و کسب‌وکار را توسعه دهیم و میدان بازی را در صنعت نمایشگاهی تغییر دهیم، با تعریف فعالیت‌های جدید همچون تورهای بازدید از نمایشگاه‌های خارج از کشور و بازدیدهای دوره‌ای فعالان اقتصادی اصفهان از نمایشگاه‌های برتر جهان توسط شرکت‌های فعال که در جلسه حاضر هستند و تلاش در جهت افزایش صادرات که در اتاق دهم عزم جدی برای آن وجود دارد، می‌توان شرایط بهتری برای اقتصاد استان رقم زد.
کشانی گفت: با بررسی بازار کشورهای مختلف، توجه به محصولات صادراتی مزیت دار و تجربیات تخصصی هر شرکت در حوزه نمایشگاهی، باید به دنبال افزایش میزان صادرات استان به کشورهای هدف صادراتی باشیم و اتاق نیز از این موضوع حمایت لازم را انجام خواهد داد و برون‌سپاری فعالیت‌ها را مدنظر دارد.
وی بیان کرد: یکسری از نمایشگاه‌های اصفهان باید به‌عنوان رویدادهای اصلی شهر تعریف شوند به‌گونه‌ای که همه ارکان شهر از جمله استانداری، شهرداری، اتاق و سایر نهادها و ارگان‌ها درگیر آن نمایشگاه‌ها بشوند تا اینکه یک رویداد محوری در موضوع نمایشگاهی برای شهر رقم بزنیم. باید با همدلی و پیگیری موارد، به‌گونه‌ای فعالیت کرد که صنعت نمایشگاهی به نحو احسن پیش برود.
در ادامه جلسه، حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موارد مختلف مرتبط با صنعت نمایشگاهی پرداختند.