فرودگاه سقز، شتاب‌دهنده رشد اقتصادی کردستان خواهد شد کیومرث حبیبی در سفر به شهرستان سقز و در نشست بررسی مسایل و مشکلات طرح‌های عمرانی با حضور فرماندار سقز و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی اذعان داشت که کریدور شمال – جنوب در محدوده استان کردستان دارای عقب ماندگی تاریخی است. به گزارش خبرنگار پایگاه […]

 فرودگاه سقز، شتاب‌دهنده رشد اقتصادی کردستان خواهد شد

کیومرث حبیبی در سفر به شهرستان سقز و در نشست بررسی مسایل و مشکلات طرح‌های عمرانی با حضور فرماندار سقز و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی اذعان داشت که کریدور شمال – جنوب در محدوده استان کردستان دارای عقب ماندگی تاریخی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان با اشاره به پیشرفت مناسب این طرح در سایر استان‌ها عنوان نمود:بعد از اتمام کلان پروژه‌ها که در سفر رئیس جمهور تحقق یافت، اتمام کریدور،گردنه صلوات آباد و چهار بانده نمودن جاده سقز- بانه از اولویت‌های عمرانی استان خواهد بود.
وی با اشاره به اقدامات مناسب در شهرستان سقز یکی از دلایل سفر رئیس جمهور به سقز را وجود طرح‌های ارزشمند چون سد چراغ ویس، فرودگاه سقز، تصفیه‌خانه و سیستم انتقال آب برشمرد و ادامه داد:تصمیم های کلیدی خوبی برای سقز گرفته شد.
معاون استاندار کردستان با بیان اینکه در سفر گذشته رئیس جمهور ۸ هزار میلیارد تومان از اعتبارات سفر به استان اختصاص یافت ادامه داد:در سفر بعدی هم ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی اضافه نمود:تاکنون برآیند این جلسات رفع مشکلات طرح‌های ادارات کل، فرمانداری شهرستان سقز و سرمایه‌گذاران بوده که بسیار قابل تقدیر است.
وی روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن،آسفالت مسیرهای روستایی و الحاق زمین‌های جدید و چهاربانده نمودن جاده سقز- بانه را مناسب برشمرد و با اشاره به اهمیت شهرستان سقز از مدیران خواست تا متناسب با ظرفیت های عمرانی این شهرستان برای توسعه آن بیشتر تلاش کنند.