رشد ٣٩ درصدی ورود گردشگران خارجی از مرز باشماق مریوان سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، از رشد ٣٩ درصدی مسافران و گردشگران ورودی از مرز بین‌المللی باشماق مریوان در بازه زمانی ٢۴ اسفند تا ١٠ فرودین‌ماه ١۴٠٢ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به استان خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید […]

رشد ٣٩ درصدی ورود گردشگران خارجی از مرز باشماق مریوان

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، از رشد ٣٩ درصدی مسافران و گردشگران ورودی از مرز بین‌المللی باشماق مریوان در بازه زمانی ٢۴ اسفند تا ١٠ فرودین‌ماه ١۴٠٢ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ منصور مهرزاد روز جمعه ١١ فروردین‌ماه ١۴٠٢ در این‌باره گفت: مرز بین‌المللی باشماق مریوان یکی از مهم‌ترین مرز‌های رسمی زمینی ایران به‌شمار می‌آید که علاوه بر رونق اقتصادی و تجاری نقش بسزایی در رونق گردشگری شهرستان مریوان و استان کردستان دارد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با اشاره به اینکه این پایانه مرزی سالانه میزبان مسافرانی خارج از کشور به‌ویژه اقلیم کردستان عراق است، اظهار کرد: در بازه زمانی اجرای طرح نوروزی امسال تاکنون ٢٣ هزار و ۵٨٩ مسافر و گردشگر خارجی از طریق مرز بین‌المللی باشماق مریوان وارد استان شده‌اند که نسبت به سال گذشته ٣٩ درصد رشد داشته است.

او عنوان کرد: همچنین براساس آمارهای موجود از تاریخ ٢۵ اسفندماه تا پایان ١٠ فروردین‌ماه سال‌جاری یک میلیون و ۵٢۶ هزار و ٨٨۵ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان اعم از تاریخی، طبیعی، روستاهای هدف گردشگری، مذهبی، فرهنگی و… بازدید کردند.

مهرزاد با بیان اینکه رضایتمندی مسافران و گردشگران در این ایام از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان است، یادآور شد: امیدواریم با همکاری و تعامل میان دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان و مهمان‌نوازی مردم استان و همچنین ظرفیت‌های موجود بتوانیم میزبان خوبی برای گردشگران نوروزی در استان باشیم.