استرداد ۳۷میلیارد به مال باختگان در فضای مجازی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان از استرداد ۳۷ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال به مال باختگان در فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، سرهنگ” سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه […]

استرداد ۳۷میلیارد به مال باختگان در فضای مجازی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان از استرداد ۳۷ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال به مال باختگان در فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، سرهنگ” سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: با پیگیری ویژه و اقدامات تخصصی و هوشمندانه کارشناسان مرکز فوریت های سایبری پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در دی ماه امسال ۵۳۸ مورد حساب بانکی مربوط به کلاهبرداران در فضای مجازی شناسایی و مسدود شد.

وی افزود: در نتیجه این اقدامات مبلغ ۳۷ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال که از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری شده بود به حساب مال باختگان بازگردانده شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در این ماه ۶ مرحله طرح پیشگیرانه با موضوع قدرت نمایی، تهدید و ترویج خشونت توسط اراذل و اوباش، خرید و فروش سلاح و مهمات، مسایل غیر اخلاقی، تشویش اذهان عمومی وسایر جرایم شامل فیشینگ، قمار، رمالی و جعل…توسط کارشناسان این پلیس اجرا شد که در مجموع ۸۵۸کانال، صفحه و سایت مجرمانه شناسایی و با دائر کنندگان آنها برخورد قانونی صورت گرفت.

سرهنگ مرتضوی از شناسایی ۷ هکر و برخورد قانونی با آنها خبر داد و اظهار داشت: از دیگر اقدامات پیشگیرانه پلیس فتای استان می توان به شناسایی ۳۳ مورد کسب و کاراینترنتی غیر مجاز اشاره کرد که در این رابطه پرونده تشکیل و برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی ارجاع داده شدند.

این مقام انتظامی در خاتمه با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا به صورت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند اطلاعات و گزارش های خبری در مورد جرایم در فضای مجازی را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا استان اصفهان در میان بگذارند