استاندار کردستان خواستار تبیین بیانیه گام دوم در جامعه شد و‌ گفت: نخبگان علمی و دانشگاهی در این زمینه نقش و رسالت مهمی را بر عهده دارند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، دکتر اسماعیل زارعی کوشا در جشن گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه کردستان با تبریک […]

استاندار کردستان خواستار تبیین بیانیه گام دوم در جامعه شد و‌ گفت: نخبگان علمی و دانشگاهی در این زمینه نقش و رسالت مهمی را بر عهده دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، دکتر اسماعیل زارعی کوشا در جشن گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه کردستان با تبریک ایام الله دهه فجر ، گفت: بیانیه گام دوم که توسط رهبر معظم انقلاب تبیین و ابلاغ شده است آینده کشور را با نگاه به گذشته ترسیم نموده است.
وی تاکید کرد: لازم است همه نخبگان و اساتید دانشگاهی برای تبیین و تشریح کامل این بیانیه همت گمارند و لازم است از نگاه ویترینی و شعاری نسبت به این بیانیه ی مهم پرهیز شود.
زارعی کوشا با بیان اینکه توقع از مجموعه های علمی و فرهنگی و دانشگاه‌ها این است که کار اساسی روی بیانیه گام دوم انفلاب انجام دهند، گفت: این بیانیه یک متن عادی نیست و با بینش عمیق و متعالی رهبر معظم انقلاب نگاشته شده است.
وی تقلیل انقلاب به مواردی از جمله ایجاد زیر ساخت و کارهای عمرانی در مناطق مختلف را تحلیل سطحی از تاثیر شگرف انقلاب دانست و افزود: انجام کارهای عمرانی و اجرای پروژه‌ها جزو بدیهیات انقلاب اسلامی به شمار می رود اما باید برای نسل دوم و سوم ابعاد معنوی و فرهنگی و پیشرفت های انقلاب بیان شود.
دکتر زارعی کوشا گفت: در کنار تبیین دستاوردهای بزرگ انقلاب و ابعاد مختلف پیشرفت باید نقاط ضعف نیز بیان و برای حل آن چاره‌جویی کرد.
وی با بیان اینکه پیشرفت‌های امروز کشور به هیچ وجه قابل قیاس با گذشته نیست، گفت: هر جا در مسیر آرمانی که امام راحل (ره) برایمان ترسیم کرده حرکت کرده ایم موفق و در هر دوره و عرصه ای که از آرمان‌ها فاصله گرفته ایم با عدم‌ توفیق مواجه شده ایم.
استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: مدیریت اجرایی استان روی ظرفیت دانشگاه و حوزه پژوهش حساب ویژه ای باز کرده است و دانشگاه‌ها را از اضلاع پیشرفت و توسعه کردستان می دانیم و این امر را در عمل ثابت خواهیم کرد.
دکتر زارعی کوشا با انتقاد از اینکه بعد از گذشت سه سال هنوز بیانیه گام دوم انقلاب نهادینه نشده است از اساتید و نخبگان دانشگاهی خواست در این رابطه نشست های تخصصی و کاربردی برگزار کنند.
وی بومی گزینی در دانشگاه‌ها را ظلم بزرگی به فرزندان کردستان دانست و گفت: در حضور ریاست محترم جمهوری موضوع بومی گزینی و آسیب های آن را تشریح کردم و امیدواریم در این رابطه بررسی و تجدید نظر شود.

کویستان عبدالحکیمی/ کردستان