انعقاد تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی و فرماندهی انتظامی استان کردستانبا هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه، تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و فرماندهی انتظامی استان کردستان منعقد شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای شاخص‌های فرهنگی تفاهم نامه […]

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی و فرماندهی انتظامی استان کردستان
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه، تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و فرماندهی انتظامی استان کردستان منعقد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای شاخص‌های فرهنگی تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی و فرماندهی انتظامی استان کردستان منعقد شد.
ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، همکاری در برقراری امنیت و پیشگیری از وقوع آسیب و جرم با تعامل، مشارکت و هم افزایی طرفین، تعاملات علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، راه اندازی کتابخانه مشارکتی در مراکز آموزش ناجا، کاهش آسیب های اجتماعی، فرهنگی و امنیتی در محدوده جغرافیایی اطراف کتابخانه های عمومی از اهداف انعقاد این تفاهم نامه مشترک است.
بر این اساس، ارائه خدمات مشاوره رایگان برای کارکنان و اعضای کتابخانه های عمومی؛ همکاری در برگزاری جشنواره ها، جلسات نقد کتاب، نشست کتابخوان، مسابقات کتابخوانی و فعالیت های فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی از جمله تعهدات فرماندهی انتظامی استان کردستان در این تفاهم نامه مشترک است.
همچنین ایجاد بستر مناسب به منظور شرکت کارکنان و خانواده نیروی انتظامی در جشنواره‌های کتابخوانی نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی و بهره‌مندی کارکنان کتابخانه های عمومی و اعضای کتابخانه‌های عمومی از دوره‌های آموزشی انتظامی، امنیتی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با برگزاری کارگاه‌ها و جلسات مشاوره‌ای در کتابخانه‌ها از دیگر تعهدات فرماندهی انتظامی استان کردستان است.
حمایت از کتابخانه‌ های واجد شرایط ناجا با اولویت مراکز آموزشی در قالب کتابخانه های مشارکتی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقد کتاب و نشست های علمی با استفاده از منابع پیشنهادی ناجا در کتابخانه های عمومی استان، برگزاری نشست های آموزشی و برنامه های فرهنگی کتاب محور از جمله نقد کتاب و نشست کتابخوان در مناسبت های مختلف در مراکز معرفی شده از سوی ناجا و اتخاذ تمهیدات لازم برای عضویت کارکنان ناجا و خانواده های آنان از خدمات کتابخانه‌های عمومی بصورت رایگان برخی از تعهدات کتابخانه های عمومی در این تفاهم نامه مشترک با فرماندهی نیروی انتظامی استان کردستان است.
تفاهم‌نامه مذکور با حضور علی آزادی، فرمانده انتظامی استان کردستان و محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در کتابخانه مرکزی امام خامنه ای (مدظله العالی) شهرستان سنندج به امضا رسید و به مدت سه سال شمسی معتبر است.

کویستان عبدالحکیمی/ کردستان