گریه‌های حضرت زهرا (س) برای دنیای مسلمانان، پس از غصب خلافت بود امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به دلیل اشک های حضرت زهرا(س)، گفت: حضرت تا زنده بودند فریاد زدند، حتی با ناله‌ها و گریه‌های خود اجازه ندادند چراغ حق خاموش شود و این گریه‌ها برای اسلام پس از غصب خلافت بود. به گزارش […]

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به دلیل اشک های حضرت زهرا(س)، گفت: حضرت تا زنده بودند فریاد زدند، حتی با ناله‌ها و گریه‌های خود اجازه ندادند چراغ حق خاموش شود و این گریه‌ها برای اسلام پس از غصب خلافت بود.

به گزارش پایگاه خبری شهید یاران به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان؛ حجت‌الاسلام‌ سید مجتبی میردامادی در مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا در دفتر امام‌جمعه اصفهان با اشاره به لزوم تحلیل مسائل پس از ارتحال رسول خدا (ص) که منجر به شهادت صدیقه طاهره شد اظهار داشت: به‌طورقطع تعیین‌کننده جانشین رسول خدا، خداوند است و خدا بهتر می‌داند رسالت خود را در اختیار چه فردی بگذارد و این انتصاب از جانب خداوند سبحان است.

امام‌جمعه موقت اصفهان با بیان انتصاب هارون به جانشینی موسی (ع) از سوی خدا گفت: زمانی که حضرت موسی به پیغمبری مبعوث می‌شود از خداوند شرح صدر، سخن مؤثر و وصی و وزیر برای خود می‌خواهد، یعنی تعیین‌کننده خدا است و حضرت موسی هم از خدا می‌خواهد.

وی افزود: عموم مفسرین شیعه و سنی درباره غدیر خم نوشته‌اند و اعتراف کرده‌اند که رسول اکرم (ص) در سرزمین غدیر خم تحت عنوان ابلاغ فرمان خدا عمل نمود.
حجت‌الاسلام میردامادی عنوان کرد: پیامبر صریحاً فرمود این دستور خدا است و تعیین امیرمؤمنان (ع) در غدیر خم به‌طورقطع از جانب خدا بود و همان افرادی که بعدها زدند، کشتند و آتش زدند از افرادی بودند که دست علی را گرفتند و اظهار داشتند ” بَخٍّ بَخٍّ لَک یا عَلِی أَصْبَحْتَ مَوْلَای “.

وی کار سقیفه بنی ساعده را تغییر ارزش‌ها به ضدارزش عنوان کرد و ادامه داد: آنها سه ضدارزش برای امیرمؤمنان (ع) بیان کردند که هر سه ارزش بود و یکی از خلاف‌ها و جنایت‌های جنایت‌کاران این است که ارزش را ضدارزش اعلام و یا ضدارزش را ارزش بیان می‌کنند.

وی اضافه کرد: آنها در آن شورا گفتند علی بن ابی‌طالب در جنگ‌ها، بسیاری از پدران آنها را کشته و به این زودی دل آنها به علی (ع) تسلیم نمی‌شود و بهتر است فردی که این مشکل را ندارد بر سر کار بیاید و ارزش را تبدیل به ضدارزش کردند، چرا که اگر علی (ع) در جنگ‌های صدر اسلام نبود اسلام به موفقیت نمی‌رسید.

وی خاطرنشان کرد: جوانی و قدرت جوانی یک نوع امتیاز است، اما آنها اظهار کردند علی (ع) جوان است و سوم این که علی (ع) ابوتراب بوده و هیمنه ندارد و با همه رفیق است، این در حالی است که آنها ارزش علی (ع) را ضدارزش بیان کردند.

امام‌جمعه موقت اصفهان به خطبه حضرت زهرا (س) و سؤالات حضرت از مهاجرین و انصار درباره امیرمؤمنان اشاره کرد و افزود: حضرت زهرا (س) در مسجد خطبه خواندند و حقایق را برای مردم بیان کردند، بعد هم یک رفراندوم نمودند و فرمودند اعلم تمام مردم پس از رسول خدا چه کسی است؟

وی افزود: اکنون نیز همه علما و دانشمندان اهل‌تسنن اعتراف دارند که علی (ع) از همه عالم‌تر بود و یک قطره از علوم امیرمؤمنان (ع) برای بشریت باقی ماند و آن نیز اقیانوسی به نام نهج‌البلاغه است

حجت‌الاسلام میردامادی با اشاره به سؤالات حضرت صدیقه طاهره از مردم مدینه در خصوص شجاعت، زهد و سخاوت امیرمؤمنان گفت: حضرت از آنها سؤال نمود اگر چنین است چرا علی (ع) را تنها گذاشتید؟ و حضرت خود پاسخ دادند، علت این که بیعت نکردید و علی (ع) را کنار گذاشتید این بود که از عدل علی (ع) ترسیدید.

امام‌جمعه موقت اصفهان یادآور شد: علت جنگ جمل این بود که امیرمؤمنان رشوه نداد و یا دلیل جنگ صفین این بود که معاویه علیه امیرمؤمنان (ع) جنگ برپا کرد و در جنگ صفین یک سال و نیم حضرت را درگیر کرد.

وی با اشاره به دلیل اشک‌های حضرت زهرا (س) گفت: حضرت تا زنده بودند فریاد زدند، حتی با ناله‌ها و گریه‌های خود اجازه نداد چراغ حق خاموش شود و این گریه‌ها برای فدک نبود، بلکه برای اسلام بود و فاطمه زهرا (س) با دید الهی، امروز را می‌دید که یک میلیارد و نیم مسلمان در دنیا وجود دارند؛ اما عده‌ای صهیونیستی بر سر مسلمانان بمب می‌ریزد و به کودک و پیر رحم نمی‌کند و مسلمانان این وقایع را تماشا می‌کنند و حضرت زهرا برای این مسائل گریه می‌کرد.

وی تأکید کرد: کشورهایی که ادعا می‌کنند خادم خدا و حرمین هستند حتی یک گلوله به سمت اسرائیل شلیک نکردند و زهرا (س) می‌دانستند که مصیبت تنها به خانه‌نشینی علی (ع) تمام نمی‌شود و این مصیبت تا ظهور ولی‌عصر (عج) ادامه دارد و گریه‌های حضرت برای اسلام و آینده اسلام است.