رفع مشکلات اقتصادی بدون مشارکت مردم ممکن نیست استاندار کردستان در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به نقش کلید مردم در رفع مشکلات اقتصادی گفت: رفع مشکلات اقتصادی بدون مشارکت مردم ممکن نیست لذا در کنار جهش تولید،موضوع مشارکت مردم بسیار مهم است و باید در این حوزه برنامه‌ریزی جدی […]

رفع مشکلات اقتصادی بدون مشارکت مردم ممکن نیست

استاندار کردستان در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به نقش کلید مردم در رفع مشکلات اقتصادی گفت: رفع مشکلات اقتصادی بدون مشارکت مردم ممکن نیست لذا در کنار جهش تولید،موضوع مشارکت مردم بسیار مهم است و باید در این حوزه برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ اسماعیل زارعی‌کوشا روز شنبه هشتم اردیبهشت ماه در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سنندج  اظهار داشت: جهش تولید با استفاده از ظرفیت و مشارکت مردمی تکلیفی است که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در سال‌جاری از مسئولین مطالبه کرده‌اند.

استاندار کردستان تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب در راستای تحقق و عملیاتی کردن این مطالبه و جهش در حوزه‌های مختلف گام برداریم.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه این جهش تنها مربوط به محصولات نیست گفت: تولید شامل انواع خدماتی است که توسط بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: این جهش باید در انواع خدماتی که به مردم صورت می‌گیرد هم به لحاظ کیفی و هم کمی از سوی دستگاه‌ها انجام گیرد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان با بیان اینکه ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی و تولید باید با یک برنامه‌ریزی منسجم و دقیق محقق شود افزود: برای مثال متولیان امر باید برای کیفیت کشت در اراضی برنامه‌ریزی کنند و در این راستا اقدامات و تسهیل گری‌های لازم انجام شود.

استاندار کردستان اذعان کرد: باید عملکردها بر اساس شاخص عددی مشخص شود ،  اینکه اگر در مراکز بهداشتی روستایی خدماتی به مردم ارائه شده هدف‌گذاری و برنامه دانشگاه علوم پزشکی برای ارتقای این خدمات براساس شاخص عددی در سالجاری چیست و اداره کل آموزش و پرورش باید بگوید در شاخص‌های پیشرفت از جمله قبولی کنکور، رتبه‌های برتر، توفیقات علمی و .. به چه عددی در سال‌جاری می‌رسد.

زارعی‌کوشا تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی استان باید این برنامه‌ها را بر اساس شاخص‌های قابل سنجش اعلام و عملکرد خود در جلسات شورا را ارائه کنند.

وی با بیان اینکه بدون مشارکت مردم در حوزه اقتصاد و رفع مشکلات اتفاقی نمی‌افتد، گفت: در کنار جهش تولید موضوع مشارکت مردم بسیار مهم است و باید در این حوزه برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم.

استاندار کردستان اضافه کرد: ظرفیت‌شناسی، ظرفیت‌سنجی، خلاقیت و ابتکار برای مشارکت دادن مردم در برنامه‌های مختلف در امر تولید ضروری است و باید مورد توجه فرمانداران و بخشداران قرار گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تولید بر اساس ظرفیت‌شناسی در هر بخش و شهرستانی باید مورد توجه قرار گیرد گفت: باید بررسی شود با چه راهکار و ساز و کاری می‌توانیم مشارکت مردم را در جهش تولید بالا ببریم.

وی اضافه کرد:همه این موارد تکلیفی بر عهده تمام مدیران کل در سطح استان و فرمانداران بوده و در شاخص ارزیابی فرمانداران مد نظر قرار می‌گیرد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه زمان محدود است و نباید فقط به دانسته‌های خود بسنده کنیم گفت: توفیق در این حوزه نیازمند استفاده از ظرفیت مردمی و بهره‌گیری از ایده‌های آنان است.

استاندار کردستان تصریح کرد: باید از ظرفیت نخبگان، افراد صاحب‌نظر و غیره برای ارائه راهکارهای لازم در تحقق شعار سال بهره گرفته شود.

در پایان زارعی‌کوشا با بیان اینکه مسئولان باید زمینه را برای مشارکت مردم در تحقق شعار سال فراهم سازند تصریح کرد: جامعه دانشگاهی و جوانان متخصص در هر حوزه باید دسترسی لازم را به برنامه‌هایی که دستگاه‌های دولتی ارائه می‌کنند داشته باشند تا در مورد آن نظر دهند.