افزایش شدید باد و رگبار بهاری همراه با تگرگ در اصفهان کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: در مناطق مستعد غربی و شمالی غربی استان، رگبار بهاری همراه با تگرگ و رعد و برق برای امروز پیش‌بینی می‌شود، همچنین وزش باد شدت بیشتری خواهد داشت. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، مینا […]

افزایش شدید باد و رگبار بهاری همراه با تگرگ در اصفهان

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: در مناطق مستعد غربی و شمالی غربی استان، رگبار بهاری همراه با تگرگ و رعد و برق برای امروز پیش‌بینی می‌شود، همچنین وزش باد شدت بیشتری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، مینا معتمدی درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی ناپایدار تا اواخر روز جمعه بر روی استان است. بر این اساس وضعیت جوی در بیشتر مناطق استان به صورت قسمتی تا نیمه ابری، مه‌رقیق گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به جوی ناپایدار تا اواخر روز جمعه بر روی استان، افزود: در مناطق مستعد غربی و شمالی غربی استان، رگبار بهاری همراه با تگرگ و رعد و برق برای امروز پیش‌بینی می‌شود. همچنین وزش باد شدت بیشتری خواهد داشت.

وی درباره هشدار سطح زرد با فعالیت سامانه به صورت وزش باد شدید و طوفان‌های لحظه‌ای، تصریح کرد: فعالیت این سامانه از بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز و تا اواخر وقت جمعه بیست‌و ششم اسفندماه با وزش باد نسبتاً شدید و شدید و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

متعمدی ادامه داد: با تداوم فعالیت این سامانه روز چهارشنبه شهرستان‌های شرق اصفهان، اردستان، بادرود، میمه، شهرضا، کبوترآباد، مبارکه، مورچه‌خورت و ورزنه و در روز پنجشنبه بیشتر مناطق استان و نیز وقت جمعه نقاط شرق اصفهان، بادرود، خوروبیابانک، چوپانان میمه، مورچه خورت، ورزنه، خوانسار، دهق، نجف‌آباد و دهاقان تحت‌تأثیر سامانه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اوج فعالیت سامانه وزش باد شدید و طوفان‌های لحظه‌ای امروز پیش‌بینی شده است، گفت: اختلال و کاهش دید در جاده‌های شمال و شمال شرق و شرق به واسطه گردو خاک محلی، احتمال اختلال در سفرهای بین شهری به ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی برفگیر به علت کولاک برف، احتمال آسیب به صنعت کشاورزی، آسیب به سازه‌های شهری و روستایی، احتمال شکستن درختان فرسوده، اختلال در مسیر تردد محورهای مواصلاتی اصفهان به یزد و قم با گرد و خاک، اصفهان به چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد با کولاک برف از اثرات مخاطرات این سامانه است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان اظهار کرد: احتیاط در سفرهای برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، آمادگی راهداری به ویژه در گردنه‌های برف‌گیر، مسیرهای طوفان خیز و گرد و خاک، توقف فعالیت‌ها در فضای باز، انجام تدابیر پیشگیرانه برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از وزش باد شدید توصیه می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان پنج تا هفت درجه کاهش خواهد داشت، افزود: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به شش درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

معتمدی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین میاندشت با دمای منفی چهار درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان هستند.