مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: مریوان با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و ظرفیت و پتانسیل‌های کم‌نظیر، جزء شهرستان‌های گردشگرپذیر مطرح در کشور است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، یعقوب گویلیان در جلسه ستاد اجرایی خدمات‌سفر شهرستان مریوان که با حضور فرماندار، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: مریوان با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و ظرفیت و پتانسیل‌های کم‌نظیر، جزء شهرستان‌های گردشگرپذیر مطرح در کشور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، یعقوب گویلیان در جلسه ستاد اجرایی خدمات‌سفر شهرستان مریوان که با حضور فرماندار، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد:مریوان را همه با نام نگین گردشگری غرب کشور می‌شناسند و باید با استفاده از این قابلیت، زمینه را برای حضور گردشگران در این منطقه فراهم کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، افزود:این شهرستان در تمام زمینه‌های گردشگری از جمله طبیعت‌گردی، تجاری، ورزشی، سلامت، فرهنگی، هنری، کشاورزی و … حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

او، مرز باشماق مریوان را فرصتی مناسب برای رونق گردشگری و توسعه استان دانست و عنوان کرد: این مرز یک موقعیت مهم و استراتژیک است که با استفاده از ظرفیت‌های آن می‌توان برای ورود گردشگران عراقی به‌ویژه در حوزه گردشگری سلامت بهره برد.

گویلیان، یادآور شد: شهرستان مریوان همچنین با داشتن پیشینه تاریخی غنی، در بسیاری از رشته‌های صنایع‌‌دستی دارای شهرت و اعتبار جهانی است که بافت کلاش یکی از این حرفه‌های خاص و پردرآمد مردان و زنان سخت‌کوش و هنرمند این دیار بوده که به برندی اختصاصی در جهان تبدیل شده است.

فرماندار مریوان هم در این جلسه گفت: این شهرستان با وجود قابلیت‌ها و جاذبه‌های طبیعی، از ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

اسماعیل احمدی، اظهار کرد: با توجه به وجود جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی فراوان در مریوان و استفاده از این امتیاز ویژه، می‌توان گردشگری را محور توسعه استان قرار داد.

فرماندار مریوان، با بیان اینکه با مهیا شدن زیرساخت‌های محور گردشگری زریبار و جاده مریوان- سنندج، می‌توان در راستای جذب گردشگر اقدام کرد، افزود: «رسیدن به این هدف همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی مربوطه و بخش خصوصی را می‌طلبد.

او یادآور شد: از تمام ظرفیت‌ها برای جذب گردشگر، ایجاد اشتغال جوانان و توسعه اقتصادی شهرستان استفاده کرده و نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان