تکمیل خط ۲ مترو، نیازمند ۲۳ هزار میلیارد تومان هزینه مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای قطار شهری هزینه شده و تکمیل آن نیازمند ۲۳ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، […]

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای قطار شهری هزینه شده و تکمیل آن نیازمند ۲۳ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محسن واعظی‌فر با بیان اینکه خط دو متروی اصفهان دارای ۲۳ ایستگاه است که در حال حاضر ۱۶ ایستگاه آن در حال احداث است. گفت: طبق برآوردها، روزانه حدود ۱۰۰ هزار نفر از خط دو مترو استفاده خواهند کرد.
او با اشاره به اینکه روزانه دو هزار کارگر در حال تلاش برای احداث این خط هستند، افزود: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث خط دو مترو هزینه شده است و برآورد تکمیل آن ۲۳ هزار میلیارد تومان است.
مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه با بیان اینکه بهره‌برداری از خط دو مترو نیازمند صرف هزینه ای ۶۰۰ میلیون یورویی برای تکمیل ناوگان است، ادامه داد: احداث هر کیلومتر مترو حدود دو هزار میلیارد تومان هزینه دارد که این برآوردها برای اولویت ۱۴ کیلومتری حدفاصل ایستگاه دارک تا شهید حجازی با ۱۶ ایستگاه است.
او خاطرنشان کرد: موضوع بهره‌برداری از خط دو مترو تا سال ۱۴۰۳ مربوط به هفت کیلومتر و هفت ایستگاه از اولویت نخست است.