استاندار کردستان مبارزه با فساد را یکی از اولویت‌های اصلی دولت در این استان عنوان کرد و گفت: به کارگیری مدیران فساد ستیز در راستای رسیدن به این هدف یکی از نیازهای اصلی است به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، دکتر اسماعیل زارعی کوشا در دیدار تشکل های رسانه ای استان کردستان […]

استاندار کردستان مبارزه با فساد را یکی از اولویت‌های اصلی دولت در این استان عنوان کرد و گفت: به کارگیری مدیران فساد ستیز در راستای رسیدن به این هدف یکی از نیازهای اصلی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، دکتر اسماعیل زارعی کوشا در دیدار تشکل های رسانه ای استان کردستان برتعامل و همفکری با رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: به عنوان کسی که سالها با رسانه‌ها کار کرده‌ام اعتقاد دارم که با وجود عناصر توانمند رسانه‌ای ، وضعیت کنونی حوزه رسانه ‌در استان مطلوب نیست و برخی از مدیران نیز درک عمیقی از ضرورت نگاه رسانه‌ای و تعامل با رسانه‌ها ندارند و این وضعیت نیازمند تغییر اساسی است.
وی با بیان اینکه مدیران استان باید نگاه رسانه‌ای داشته باشند، افزود: داشتن نگاه و درک درست از رکنی بنام رسانه یکی از الزامات مدیریت در عصر حاضر است و این خلاء باید با ارائه آموزش صحیح جبران شود.
دکتر زارعی کوشا اضافه کرد: لازم است رسانه ها در این بخش ایده پردازی نموده و نظرات خود را ارائه کنند تا بتوانیم این مقوله مهم را در سطح استان عملیاتی و اجرایی کنیم، چرا که معتقدم ما باید در بخش رسانه‌ متمایز از دیگر استان‌ها عمل کنیم.
استاندار کردستان ضرورت استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: ما تلاش خواهیم کرد که بخشی از دغدغه‌های اصحاب رسانه در استان کردستان در قالب یک برنامه ریزی مستمر و منظم رفع شود.
دکتر زارعی کوشا به شروع دوره‌ای جدید در دولت و استان کردستان اشاره کرد و گفت: در این دوره باید مدیرانی انتخاب شوند که با برنامه دولت هماهنگ و معتقد به اهداف و روش های دولت انقلابی باشند.
وی به دلایل سرعت کم تغییرات مدیریتی استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: کردستان جزو استان‌های آخر در انتخاب استاندار بود و همین امر آهنگ تغییر مدیران را کند کرده است، اما تلاش خواهیم کرد با انتخاب افراد توانمند و دارای صلاحیت و تجربه انتظارات معقول و درست را پاسخ دهیم.
استاندار کردستان با بیان اینکه در بسیاری از حوزه‌ها نیازمند شناسایی افراد توانمند برای در دست گرفتن پست های مدیریتی هستیم بر لزوم سالم سازی فضای عمومی استان به ویژه در بخش مدیریتی تاکید کرد و افزود: برای مبارزه با جریان‌های منفعت‌طلب نیازمند حمایت رسانه های انقلابی و توانمند هستیم و در این جهت جریان‌های سالم از هر تفکری را به یاری می‌طلبیم.

وی تصریح کرد: هدف ما در کردستان صرفا کار و خدمت برای بهبود معیشت و زندگی مردم است و در این راه نیز به حاشیه سازی ها اهمیت نمی‌دهم، اما در خشکاندن ریشه فساد در استان کاملا مصمم و جدی هستم.
وی به وجود برنامه‌های مفصل و گسترده برای توسعه استان کردستان اشاره کرد و گفت: این دوره برای کردستان دوره تحول خواهد بود .
وی تعامل سازنده و دوطرفه با رسانه‌ها را امری الزامی و دارای اهمیت برشمرد و گفت: تاکید دارم که هم اندیشی با رسانه‌ها بصورت مرتب و هر دو ماه یکبار برگزار شود تا بتوان از نظر اصحاب رسانه برای پیشرفت استان بهره ببریم و از هر امکانی نیز برای تقویت رسانه‌های جمعی استفاده می‌کنیم.
در این جلسه چهار تشکل فعال حوزه رسانه در استان کردستان شامل اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات، انجمن صنفی نشریات محلی، انجمن ورزشی نویسان کردستان و اعضای سازمان بسیج رسانه استان حضور داشتند که به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
فعالان عرصه رسانه همچنین بر همکاری و تعامل سازنده با مدیریت استان در جهت پیشرفت و آبادانی هرچه بیشتر کردستان تاکید و خواستار حمایت همه جانبه دولت از رسانه‌های جمعی شدند.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان