رئیس جمهوری موضوع ناترازی و اضافه برداشت برخی بانک‌ها را یک دغدغه جدی و زمینه‌ساز اخلال در نظام بانکی دانست و ابراز داشت: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد موظفند در یک بازه زمانی مشخص برای اصلاح این وضعیت برنامه‌ریزی و اقدام کنند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، ابراهیم رئیسی در جلسه هیات دولت […]

رئیس جمهوری موضوع ناترازی و اضافه برداشت برخی بانک‌ها را یک دغدغه جدی و زمینه‌ساز اخلال در نظام بانکی دانست و ابراز داشت: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد موظفند در یک بازه زمانی مشخص برای اصلاح این وضعیت برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، ابراهیم رئیسی در جلسه هیات دولت با درخواست علو درجات برای شهدای فراجا، به نقش موثر و حائز اهمیت نیروی انتظامی در برقراری امنیت و حفاظت از مرزها اشاره کرد و گفت: مجموعه فراجا به‌عنوان نیرویی راهبردی، در سخت‌ترین و دشوارترین شرایط انجام وظیفه می‌کند و رشادت‌ها، از جان‌گذشتگی‌ها و خدمات نیروهای انتظامی شایسته توجه و قدردانی است.

رئیس جمهور در ادامه به موضوع ناترازی و اضافه برداشت برخی بانک ها به‌عنوان یک دغدغه جدی و زمینه‌ساز اخلال در نظام بانکی اشاره کرد و اظهار داشت: هیچ تاخیری در تعیین تکلیف و رسیدگی به عملکرد چند بانک متخلف پذیرفته نیست.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد موظف هستند در یک بازه زمانی مشخص برای اصلاح این وضعیت برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش، روش کار دولت مردمی را نه عبور از کنار مشکلات بلکه یافتن راهکار برای حل آنها و رفع مسائل دانست و از وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی خواست که ابعاد و جزئیات اقدامات صورت گرفته در مسیر و روند کاهش تورم را با توجه به شعار سال، به شکل دقیق برای رسانه‌ها و مردم تبیین کنند.

رئیسی در جلسه امروز هیأت دولت با اشاره به فراسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، ضمن بیان مناقب حضرت ابوالفضل العباس (ع)، برای دقایقی به ذکر مصیبت و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین و شهدای کربلا پرداخت