به مناسبت سالروز شهادت حضرت ام البنین مادر عشق و وفا و نامگذاری این روز به نام مادران و همسران شهدا خادمیاران رضوی با مادران شهیدان حجتی، حججی و ابوترابی دیدار کردند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، در دیدار سه ساعته عطاالله شریعتی نیا، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مادران شهیدان […]

به مناسبت سالروز شهادت حضرت ام البنین مادر عشق و وفا و نامگذاری این روز به نام مادران و همسران شهدا خادمیاران رضوی با مادران شهیدان حجتی، حججی و ابوترابی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، در دیدار سه ساعته عطاالله شریعتی نیا، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مادران شهیدان نجف آباد گفت: نجف آباد دارای ۱۴ خانواده ۳ شهیدی و یک خانواده ۴ شهیدی و ۲۳۴ خانواده دو شهیدی است؛ که همه این شهیدان رزمنده بودند و در جبهه های حق علیه باطل به درجه شهادت نائل آمدند.

وی از خدا خواست به واسطه چنین خانواده هایی که این شهیدان را تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌اند نظرلطفی به ما بکند تا بفهمیم هدف آنها چه بوده است تا خدای ناکرده پا روی خون شهدا نگذاریم.

عبدالرسول امامی شهردار نجف آباد خطاب به مادران شهدا گفت: قطعاً شما فرزندانی را تربیت و تقدیم اسلام کردید که بتوانند راه امام حسین (ع) را ادامه دهند هرچند راه راه سختی است و در لحظه به لحظه آن، خطر انحراف در پیش است.

وی سپس از مادران شهدا خواست همه خادمان نظام را دعا کنند تا بتوانند وظیفه‌شان را خوب انجام بدهند و انحرافات بدور باشند.

محمد حسن آسیابانی عضو شورای اسلامی شهر گفت: در زمانی که حرفی از شهادت نبود امثال محسن‌حججی ها رفتند و کیلومترها دورتر از سرزمین مادری از اسلام و ولایت دفاع کردند.

وی ادامه داد: خون محسن‌حججی باعث تحول در اجتماع شد و حتی پای را از مرزهای کشور بیرون گذاشت به نحوی که برای زیارت قبر او افرادی از هلند، آمریکا، هند، آلمان، فرانسه و خیلی از نقاط دیگر جهان می آید.

در ادامه مادر شهید محسن حججی ضمن خیرمقدم و تسلیت شهادت ام البنین گفت خدا را شکر می‌کنم که چنین فرزندی را داشتم که در راه خدا شهید شد و از خداوند می‌خواهم همه جوانان بتوانند در این مسیر قدم بردارند و از انحرافات به دور باشند.

وی ادامه داد رزق حلال و مسیر درستی که محسن از کودکی یاد گرفت او را عاشق ائمه اطهار کرده بود او از کودکی حدیث کسا را یاد گرفته بود و می خواند و خداوند کمکش داد تا این راه را انتخاب کند روزه های مستحبی زیادی می گرفت او همه را احترام می‌کرد و همیشه دست پدر و مادر بود.

جواد حجتی دیگر عضو شورای اسلامی در سخنان گفت خدا را شاکریم که توفیق داد خدمت مادران شهدا باشیم و در روز تکریم مادران شهدا به دیدار ایشان بیاییم. باید بدانیم وجود مادران شهدا برای ما و شهرمان مایه برکت است اگر امنیتی هست و اگر آرامشی هست آن را مدیون شهدا هستیم و این حاصل تلاش و زحمات شما مادران شهداست و اگر سربلندی و افتخاری هست از آن شماست و ما باید قدر دان شما باشیم.