حمله به یمن، به جنگ منطقه‌ای و بین‌المللی منجر می‌شود سخنگوی جنبش انصارالله به آمریکا و کشورهای غربی هشدار داد که عملیات مستقیم علیه یمن، به جنگ منطقه‌ای و بین‌المللی بدل خواهد شد که آثار فاجعه‌بار آن، غیر قابل تصور است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن تأکید […]

سخنگوی جنبش انصارالله به آمریکا و کشورهای غربی هشدار داد که عملیات مستقیم علیه یمن، به جنگ منطقه‌ای و بین‌المللی بدل خواهد شد که آثار فاجعه‌بار آن، غیر قابل تصور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که ائتلاف آمریکایی-اسرائیلی، هیچ تأثیری در عملیاتهای نیروهای مسلح این کشور در دریای سرخ ندارد.

عبدالسلام با اشاره به اینکه هدف از این ائتلاف، حمایت از رژیم صهیونیستی است، هشدار داد: هر عملیات مستقیم علیه یمن، موجب گسترش جنگ شده و به یک جنگ منطقه‌ای و بین‌المللی بدل خواهد شد که آثار فاجعه‌بار آن، غیر قابل تصور است.

ارتش یمن بعد از حملات گسترده ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون توانسته در حمایت از مردم فلسطین چندین کشتی اسرائیلی یا کشتی‌هایی را که مقصد آن‌ها اراضی اشغالی است، هدف حمله قرار دهد.

شبکه خبری المسیره به نقل از این مقام یمنی گزارش داد، از روز نخست عملیات نیروهای یمنی در دریای سرخ، ناوچه‌های انگلیس، فرانسه و آمریکا تلاش داشتند موشکها و پهپادهای ما را سرنگون کنند.

وی همچنین گفت: توقف کشتیرانی در دریاهای سرخ و عرب، فشاری از سوی آمریکا و غرب است تا موجب مشارکت [سایر کشورها] در ائتلاف حمایت از اسرائیل شوند. عملیاتهای ما فقط کشتیهای عازم رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهد.

عبدالسلام با اشاره به تماسهای یمن با آمریکا از طریق عمان، خاطر نشان کرد: به آمریکاییها گفتیم که عملیاتهای ما برای وارد کردن دارو و غذا به غزه است و همچنان ادامه خواهد داشت.

محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله هم شامگاه گذشته هشدار داد که اگر آمریکا به یمن حمله کند، از نظر نظامی و اخلاقی شکست خواهد خورد.

البخیتی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح یمن، گزینه‌های دردناکی برای پاسخ به هر گونه تجاوز به یمن در اختیار دارند، گفت: ما فقط کشتیهایی را هدف قرار می‌دهیم که یا اسرائیلی هستند یا به سمت رژیم صهیونیستی حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه یمن به دنبال حفظ سلامت ترابری دریایی است، تصریح کرد: ما فقط علیه منافع رژیم صهیونیستی عمل می‌کنیم. ما با هر ائتلافی که آمریکا در دریای سرخ تشکیل دهد، مقابله خواهیم کرد.

نیروهای مسلح یمن روز گذشته یک عملیات نظامی مهم علیه دو کشتی انجام دادند که با رژیم صهیونیستی در ارتباط بوده‌اند. کشتی نخست، «سوان آتلانتیک» نام دارد که حامل نفت بوده و کشتی دوم هم با نام «ام اس سی کلارا» حامل کانتینر بوده است.

صنعا در بیانیه‌ای، با اشاره به اینکه خدمه این دو کشتی هیچ توجهی به هشدارهای نیروی دریایی یمن نداشتند، گفت: نیروهای مسلح بار دیگر به همه کشتیهایی که عازم بنادر در سراسر جهان است، اطمینان می‌دهد که هیچ آسیبی متوجه آنها نخواهد بود به جز کشتیهای عازم بندرهای اسرائیل».

صنعا در پایان خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح همچنان اجازه نخواهند داد کشتیها عازم بنادر اسرائیلی باشند و در دریای عرب و دریای سرخ تردد داشته باشند؛ مگر اینکه حامل دارو و غذا برای مردم نوار غزه باشند.