به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه که در مسجد جامع سنندج اقامه شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز همه […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه که در مسجد جامع سنندج اقامه شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز همه با هم در این مکان مقدس برای راز و نیاز با خداوند متعال گرد هم آمده‌ایم که با عزت و در سایه امنیت و آرامش شکرگزاری حق‌تعالی را به‌جا بیاوریم.
وی به اهمیت محیط‌زیست در جامعه اشاره کرد و گفت: حفاظت از محیط‌زیست تنها به جمع‌آوری یک زباله خلاصه نمی‌شود بلکه باید این امر مهم به گفتمان قالب تبدیل شود. اگر انسان ها در رفتار خود نسبت به محیط‌زیست تجدید نظر نکنند، تعادل انسان و طبیعت برهم خواهد خورد.
امام جمعه سنندج با بیان اینکه امیدوارم حضور مسئولان در نماز جمعه منحر به خدمتگزاری جامعه شود، تصریح کرد: از مدیران انتظار می‌رود فرصت مسئولیت را غنیمت شمرده و در راستای حل مطالبات مردم گام بردارند.
وی بر رسیدگی دولت به وضعیت معیشتی مردم و مسکن بی‌سرپناهان تاکید کرد وگفت: گرچه نظام جمهوری اسلامی همواره دغدغه حل مشکلات مردم را داشته اما انتظار می‌رود این نیازمندی و مطالبه مردمی بیشتر مورد توجه قرار گیرد چراکه بسیاری از شهروندان از نبود اینها رنج می‌برند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه قیمت اجناس به حدی بالا رفته که قشر ضعیف و مستضعف جامعه قدرت خرید اقلام حتی دو کیلو میوه با دستمزدروزانه کارگری را ندارند، تاکیدکرد: رسیدگی به مشکلات جوانان فارغ‌التحصیل بیکار و سپردن مسئولیت‌ها به افراد توانمنداز دیگر مطالبات مردم کردستان بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی از بازاریان خواست که در این شرایط سخت اقتصادی شرایط نیازمندان و افراد ضعیف جامعه را در نظر بگیرند، اظهار کرد: امیدوارم با همراهی و توجه به مشکلات و سختی‌هاییکدیگر این دوران سخت را بگذرانیم.
امام‌جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با ابراز تاسف از اینکه آمار طلاق رو به افزایش است، تصریح کرد: از همه زوج‌های جوان عاجزانه تمنا کرده که ضمن پیروی از دستورات و فرامین خداوند متعال، پیامبر گرامی اسلام(ص) و شریعت اسلام؛ آستانه تحمل خود را بالا برده و به‌فکر جدایی نباشند.
وی با بیان‌ اینکه پیروی از فرهنگ غربی‌ها، تبلیغات دروغین ماهواره‌ای و فضای مجازیدردی دوا نکرده و باعث تحکیم خانواده نمی‌شود، یادآور شد: طلاق باعث برهم زدن بنیان خانواده، حرام و زشت‌ترین کار نزد خداوند متعال بوده و می‌طلبد که انسان‌ها در صورت اختلاف نظر، مشکلات خود را با والدین، بزرگان و علما در میان گذاشته و با رفتار حسنه و گذشت اختلافات را حل کنند.
ماموستا رستمی ابراز داشت:امیدوارم خداوند متعال امنیت و آسایش کنونی حفظ و خداوند همه ما را از آتش تفرقه و اختلاف دور کند.

کویستان عبدالحکیمی/ کردستان