صد روز از جنایت رژیم صهیونیستی در ترور خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره، شهید شیرین ابوعاقله می گذرد، صدای حقیقتی که اگر چه صدایش خاموش شد اما او همچون خورشید می درخشد و رسواگر این ترور و جنایت عمدی اسرائیل است.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران به نقل از ایصال نیوز، ۱۰۰ روز از ترور […]

صد روز از جنایت رژیم صهیونیستی در ترور خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره، شهید شیرین ابوعاقله می گذرد، صدای حقیقتی که اگر چه صدایش خاموش شد اما او همچون خورشید می درخشد و رسواگر این ترور و جنایت عمدی اسرائیل است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران به نقل از ایصال نیوز، ۱۰۰ روز از ترور خبرنگار شهید «شیرین ابو عاقله» گذشت
در گرامیداشت یکصدمین روز از ترور خبرنگار شهید شیرین ابوعاقله به دست ارتش اسرائیل غاصب، همچنان آتش خشم و غضب از این جنایت، در وجدانهای بیدار شعله ور است و همچنان قضیه فلسطین را در صدر اهمیت قرار داده است.

با گذشت ۱۰۰ روز از ترور خبرنگار الجزیره، شیرین ابو عاقله، همچنان علاوه بر مردم فلسطین، افراد و گروه های مختلف از نقاط مختلف جهان به محل شهادت این زن قهرمان در جنین می آیند و با اهدای گل و تابلو های یادبود، محل شهادتش را گلباران می کنند.

اکنون نه تنها شخصیت شیرین ابوعاقله بلکه محل شهادتش در جنین نیز برای مردم نماد و رمز ایستادگی و مبارزه و زیارتگاه حقیقت جویان است.

کارکنان شبکه خبری الجزیره روز پنجشنبه و در صدمین روز شهادت خبرنگار قهرمان خود، با حضور اعتراضی یکپارچه در مقر الجزیره و دفاتر خود در کشورهای مختلف، یاد و خاطره همکار شهید خود «شیرین ابو عاقله» را گرامی داشتند و با صدور بیانیه‌ای، با محکوم کردن تلاش های فریبکارانه رژیم صهیونیستی در سرپوش نهادن بر ترور و جنایت، خواستار کشف و شناسایی صادقانه عوامل این جنایت و اجرای عدالت شدند.

در این بیانیه تاکید شد که تمامی شواهد و تحقیقات مستقل گواه بر عمدی بودن ترور شهید شیرین ابو عاقله توسط رژیم اشغالگر قدس است.

شبکه الجزیره تاکید کرد: ما از جوامع بین المللی می‌خواهیم که نظامیان صهیونیست را به دلیل قتل عامدانه شیرین ابوعاقله مورد بازخواست قرار دهند.

الجزیره تصریح کرد که باقدرت در محاکم بین المللی پرونده این اقدام عمدی تروریستی اسرائیل را پیگیری خواهد کرد.

شبکه الجزیره همچنین از ایجاد و راه اندازی یک کانال خاص در یوتیوب خبر داد که در آن آرشیو کاملی از سوابق و کارهای خبری خبرنگار شهید خانم شیرین ابوعاقه در طول ۲۰سال فعالیتش در الجزیره را برای آگاهی همگان منتشر خواهد شد.

همچنین همزمان با صدمین روز شهادت این خبرنگار قهرمان، روزنامه نگاران و همکاران رسانه ای این خبرنگار شهید در نقاط مختلف جهان از جمله در مالزی، بر رسیدگی به این جنایت غیرقابل کتمان، تا روشن شدن حقیقت تأکید کردند و خواستار برخورد با نقض مکرر قوانین انسانی و بین المللی رژیم اشغالگر قدس شدند.

شایان ذکر است یکصد روز قبل در نیمه اردیبهشت ماه، «شیرین ابو عاقله» خبرنگار فلسطینی در جریان پوشش خبری زنده حوادث و درگیری‌های اردوگاه جنین، به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر صهیونیست به شهادت رسید.

خانم شهید شیرین ابوعاقله ۵۱ ساله زاده بیت المقدس است، ابتدا در رشته معماری تحصیل کرد، سپس به سمت تخصص روزنامه نگاری نوشتاری رفت و مدرک لیسانس خود را از دانشگاه یرموک در اردن گرفت.

پس از فارغ التحصیلی به فلسطین بازگشت و با تابعیت فلسطینی-آمریکایی در سایت‌های متعددی مانند آنروا، رادیو صدای فلسطین، کانال ماهواره‌ای امان، سپس بنیاد مفتاح، رادیو مونت کارلو کار کرد و بعداً در سال ۱۹۹۷ در شبکه ماهواره‌ای الجزیره مشغول به کار شد و این همکاری با شبکه الجزیره بیست سال ادامه داشت.

او بارها توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شد که در سال ۲۰۱۲ بازداشت او بسیار بازتاب رسانه‌ای یافت، سرانجام بر اثر شلیک گلوله ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه جنین فلسطین هنگام مخابره زنده خبری به شهادت رسید.