۴۰۰ هزار قطعه زمین تا پایان سال جاری به مردم واگذار می‌شود وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان سال ۴۰۰ هزار قطعه زمین به مردم در سراسر کشور واگذار می‌شود، افزود: با ارائه بسته ۱۹ گانه در خصوص بافت فرسوده شاهد رشد صدور پروانه در این زمینه هستیم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری […]

۴۰۰ هزار قطعه زمین تا پایان سال جاری به مردم واگذار می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان سال ۴۰۰ هزار قطعه زمین به مردم در سراسر کشور واگذار می‌شود، افزود: با ارائه بسته ۱۹ گانه در خصوص بافت فرسوده شاهد رشد صدور پروانه در این زمینه هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، مهرداد بذرپاش امروز -پنجشنبه چهارم خردادماه- در مراسم چهل و دومین سالگرد شهادت خلبان علی‌اکبر قربان شیرودی در بارگاه امام زاده سید حسین شیرود، اظهار کرد: در سال‌های گذشته شاهد تولید حداقلی مسکن بودیم که همین مسئله موجب شد تا قیمت‌ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۴۰۰ هزار قطعه زمین به مردم در سراسر کشور واگذار می‌شود، افزود: با ارائه بسته ۱۹ گانه در خصوص بافت فرسوده شاهد رشد صدور پروانه در این زمینه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۲ سال خوبی در تولید مسکن خواهد بود، گفت: با افزایش عرضه مسکن و کنترل بازار و تقاضا شاهد ثبات در مسکن خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در برخی شهرهای مازندران به دلیل نزدیکی جنگل و دریا با مشکل تأمین زمین برای ساخت مسکن مواجه هستیم که تلاش داریم تا با برنامه‌ریزی دقیق‌تر آن را برطرف کنیم.

بذرپاش اضافه کرد: از آنجا که زمین‌های کشاورزی مازندران قابل واگذاری برای ساخت مسکن نیست بنابراین توسعه شهری در برخی مناطق به کندی صورت می‌گیرد، در حوزه مسکن قیمت سازی‌های کاذبی از سوی برخی از مشاوران املاک صورت گرفت که با برخی از آنها برخورد شد.

وی با بیان اینکه توسعه ناوگان هوایی نیز در دستور کار قرار دارد و تا روزهای آینده هواپیماهای جدیدی به ناوگان هوایی کشور می‌پیوندد، خاطرنشان کرد: تکمیل کریدورهای شمال و جنوب نیز در دستور کار قرار دارد، تا برای کشور تولید ثروت کند.