سعید الفتی پژوهشگر علوم اجتماعی و فعال فرهنگی با اشاره به وضعیت مردم و شرایط اقتصادی خطاب به مسئولین و مدیران نظام جمهوری اسلامی ایران متذکر شد

مسئولین و مدیران محترم در ایام منتهی به پایان سال هستیم؛ برای رضای خدا هر هماهنگی و تدبیری که لازم است در بین سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای اینکه مایحتاج مردم در شب عید دچار مشکل نشود، بیندیشید و نگذارید در روزهای پایانی مصاحبه و اطلاعیه بدهید که چون فلان دستگاه به وظیفه‌اش عمل نکرد و هماهنگ نبود، مشکل پیش آمد.

واقعاً برای یک نظام مقتدر اسلامی بااین‌همه سرمایه و ذخیره خدادادی شرم نیست که یک تخم‌مرغ و مرغ را نمی‌توانند مدیریت کنند! آقایان مسئولین، می‌دانید گوشت امروز کیلویی چند است؟

شما که خط فقر در کشور را ۱۲ میلیون تومان می‌دانید، چند درصد مردم و کارمندان این کشور درآمد بالای ۱۲ میلیون تومان دارند. به فریاد این مردم که به گفته آن پیر سفرکرده ولی‌نعمتان شما هستند، برسید. به‌جای مصاحبه و تقصیر بر گردن همدیگر انداختن، الآن هماهنگی‌ها را انجام دهید و مایحتاج عمومی مردم را پیش‌بینی درست کنید تا در پایان سال باوجود مشکلات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا در میان مردم، بحران گرانی مضاعف بر گردن این مردم بار اضافی نکند. مسئولین و مدیران محترم، پست و مقام و منصب شما حاصل خون شهدایی است که پدر، مادر و فرزند همین مردم شریف هستند. شما را به خون شهدا قسم می‌دهیم برای خدمت به این مردم برای اینکه این مردم روی آرامش را ببینند تلاش کنید. امروز جهاد شما در وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه‌وبودجه و سایر دستگاه‌های… مسئول خدمت به این ولی‌نعمتان و مردم شریف ایران است که پشتوانه محکم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.