حضور بیش از ۱۱۰۰ ناشر در نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان حجت الاسلام معتمدی با بیان این خبر اظهار داشت: بیش از ۱۱۰۰ ناشر از کل کشور در نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان حضور دارند که از این تعداد ۵۰ ناشر اصفهانی هستند.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، صبح امروز از پوستر نمایشگاه مجازی […]

حضور بیش از ۱۱۰۰ ناشر در نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان

حجت الاسلام معتمدی با بیان این خبر اظهار داشت: بیش از ۱۱۰۰ ناشر از کل کشور در نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان حضور دارند که از این تعداد ۵۰ ناشر اصفهانی هستند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، صبح امروز از پوستر نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل پست و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان در مجتمع مطبوعاتی اصفهان رونمایی شد.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی، با بیان اینکه نمایشگاه کتاب رویداد فرهنگی است واین نمایشگاه از تاریخ۲۰لغایت ۲۶ آذر گشایش خواهد یافت،اذعان کرد: این نمایشگاه در راستای عدالت و سرانه فرهنگی برای آحاد جامعه برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، هدف از تشکیل دستگاه‌های اجرایی و دولتی را خدمت به مردم دانست و اضافه کرد:از این رو دستگاه‌های اجرایی از بیت المال هزینه می‌کنند تا به مردم خدمت کنند.

وی تصریح کرد: نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان برای مردم استان اصفهان ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام معتمدی افزود: بیش از ۱۱۰۰ ناشر از کل کشور در نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان حضور دارند که از این تعداد ۵۰ ناشر اصفهانی هستند.

وی، در دسترس بودن و اجرای عدالت فرهنگی را از جمله ویژگی‌های نخستین نمایشگاه مجازی کتاب استان دانست و بیان کرد: برای بیش از پنج میلیون نفر جمعیت استان این ظرفیت فراهم شده و علاقه مندان می توانند به صورت ۲۴ ساعته کتاب خرید کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برنامه های جانبی این نمایشگاه افزود: در هر شهرستان استان اصفهان سه برنامه جنبی در هفته برگزاری نمایشگاه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بالغ بر یکصد برنامه در شهرستان‌ها پیش بینی شده که برنامه های جانبی نمایشگاه کتاب است و به صورت فیزیکی برگزار خواهد شد تا پویایی و بالندگی نمایشگاه حفظ شود.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان یارانه برای نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده است، گفت: تمام تلاش ما بر این است که یارانه خرید نمایشگاه را افزایش دهیم.

مدیرکل پست استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار داشت: اداره کل پست استان اصفهان با تمام ظرفیت در خدمت نمایشگاه مجازی کتاب است.

حمید باقری افزود: اگرچه کرونا ظرفیت‌هایی را از ما گرفت اما یک سری نقاط قوت داشت که یکی از آنها نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان است.

وی با اشاره به نقش پست در نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان ادامه داد: زیرساخت‌هایی که در پست فراهم شده در راستای توزیع مویرگی است.

وی گفت: در استان اصفهان به ازای هر پنج هزار نفر یک واحد پستی و به ازای ۱۰۲ کیلومتر مربع یک واحد پستی داریم به عبارتی پوشش جمعیتی و مساحتی کل استان را داریم.

باقری با بیان اینکه نقطه ای در کشور وجود ندارد که به لحاظ مرسولات پستی در آن توزیع انجام نشود.

وی افزود: دومین زیرساختی که فراهم کردیم که امیدواریم خدمات با کیفیتی در راستای رسالت اصلی اداره کل پست انجام دهیم، خطوط ارتباطی است.

مدیرکل پست استان اصفهان اظهار کرد: در استان اصفهان ۱۲۰ خط ارتباطی داریم به عبارتی روزانه از مرکز استان به تمام شهرستان‌ها ۲ مرتبه ارتباط داریم و از مراکز شهرستان‌ها به روستاها حداقل هفته‌ای سه روز ارتباط برقرار شده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان های پستی مرکزی کشور است، ادامه داد: به غیر از چهار استان با همه استان‌های کشور ارتباط زمینی، فیزیکی و مستقیم داریم.

باقری، نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان را بزرگترین رویداد فرهنگی اصفهان دانست.
همچنین معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران گفت:  ارسال مرسولات پستی نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان برای خریداران رایگان است.

حسین صفری اظهار کرد: شماره ۹۱۰۰۹۸۹۸-۰۲۱ به عنوان پشتیبان و مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان است که تا ساعت ۱۸ پاسخگو خواهد بود.

به گفته وی، افرادی که در روستاها زندگی می‌کنند و به اینترنت دسترسی ندارند می‌توانند برای خرید کتاب با شماره پشتیبان تماس بگیرند.

صفری با اشاره به بن یارانه کتاب برای خریداران گفت: با یارانه در نظر گرفته شده برای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی بیش از ۱۱ هزار نفر می‌توانند در سامانه بن ثبت نام
شایان ذکر است، مردم استان اصفهان می توانند در طول شبانه روز مدت برگزاری نمایشگاه، کتاب مورد علاقه خود را با مراجعه به نشانی اینترنتی www.ketab.ir خریداری کنند.
خبرنگار: الهام خانی