استاندار کردستان با اشاره به لزوم باتعریف ظرفیت‌های فرهنگی این استان، گفت: توجه به حوزه فرهنگ در دستور کار معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قرار گیرد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، دکتر اسماعیل زارعی‌کوشا در مراسم معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری که با حضور اعضای شورای تامین، […]

استاندار کردستان با اشاره به لزوم باتعریف ظرفیت‌های فرهنگی این استان، گفت: توجه به حوزه فرهنگ در دستور کار معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، دکتر اسماعیل زارعی‌کوشا در مراسم معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری که با حضور اعضای شورای تامین، معاونین و مدیران ستادی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در کنار همه نواقص و نارسایی‌های عمرانی، اقتصادی و معیشتی، حوزه فرهنگ و اجتماع حائز اهمیت فراوان است و معاون سیاسی باید به این حوزه به صورت جدی ورود کند.
وی افزود: استان در برخی شاخص‌ها به تمرکز و توجه ویژه نیاز دارد که بخش فرهنگ و اجتماع از جمله مهمترین آن هاست.
دکتر زارعی‌کوشا تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر فرهنگی خواندن کردستان را بسیار معنادار دانست و خاطرنشان کرد: این فرمایش برای ما یک مسیر و یک نگاه جدید ایجاد کرد و توانست بسیاری از ذهنیت‌های ناصحیح نسبت به کردستان را تغییر دهد.
وی کردستان را دارای مولفه‌ها و شاخص‌های فرهنگی فراوان معرفی کرد که به دلیل مشکلاتی از جمله درگیری با گروهک‌ها و جنگ تحمیلی، کمتر فرصت معرفی آنها ایجاد شده است.
استاندار کردستان درخواست کرد بازخوانی مجددی از سفر مقام معظم رهبری به استان صورت گیرد و کلید واژه‌ها و نکات این سفر بسیار راهگشا نباید به بوته فراموشی سپرده شود .
دکتر زارعی کوشا همچنین به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به مساله اقتصاد و معیشت مردم اشاره کرد و گفت: باید روی رهنمودها و نگاه ایشان در سفر به استان که گنجینه مهمی از تاملات و اندیشه‌های گرانبهاست، تمرکز داشته باشیم.
وی در ادامه مجموعه‌های نظامی، امنیتی و انتظامی استان را جزو ظرفیت‌های خوب استان عنوان کرد و برادری، همدلی و هم‌افزایی این مجموعه را مولفه‌ای ارزشمند در راستای توسعه و پیشرفت همه جانبه استان ارزیابی کرد.
نماینده عالی دولت در کردستان یادآوری کرد: به رغم اینکه نام کردستان در اذهان عده‌ای به عنوان استانی امنیتی ثبت شده اما امروز کردستان از شرایط بسیار پایدار و خوبی برخوردار است که این امر با نگرش مثبت مردم نسبت به امنیت و هوشیاری و عملکرد موفق مجموعه‌های امنیتی سیاسی و انتظامی استان حاصل شده است.
وی معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی را شخصیتی توانمند و نیرویی انقلابی و ولایی و از جوانان گام دومی نام برد که حضورش می‌تواند علاوه بر تقویت امنیت پایدار در استان روند توسعه استان را سرعت ببخشد.
در این جلسه با حکم وزیر کشور، مهدی رمضانی در سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان معرفی و از تلاش‌های محمد رضایی سرپرست این معاونت تقدیر شد.

کویستان عبدالحکیمی/ کردستان