فرمانده نیروی هوافضای سپاه، بهترین راه مدیریت حال حاضر کشور را جلوگیری از اتلاف منابع دانست و گفت: موثرترین کاری که دولت در برهه کنونی می‌تواند انجام دهد «راه اندازی نهضت مقابله با اتلاف منابع» است که ۴۰ تا ۵۰ درصد منابع را ظرف چند سال بازمی‌گرداند. به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار […]

فرمانده نیروی هوافضای سپاه، بهترین راه مدیریت حال حاضر کشور را جلوگیری از اتلاف منابع دانست و گفت: موثرترین کاری که دولت در برهه کنونی می‌تواند انجام دهد «راه اندازی نهضت مقابله با اتلاف منابع» است که ۴۰ تا ۵۰ درصد منابع را ظرف چند سال بازمی‌گرداند.

به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده در جمع فرماندهان، مدیران، اساتید و دانشجویان دانشگاه جامع امام حسین (ع) با بیان اینکه بسیاری از مناسبت های تقویمی قبل و بعد از انقلاب، ریشه در جنایت‌های استکبار جهانی به ویژه آمریکا دارد، گفت: با نگاهی به وقایع قبل انقلاب چون کودتای ۲۸ مرداد و ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ متوجه می‌شوید که دشمنی آمریکایی‌ها به دوران بعد از انقلاب مربوط نمی‌شود، بلکه موضع آنها قبل از انقلاب هم با ما خصمانه بود.

دولت «نهضت مقابله اتلاف منابع» در کشور راه‌اندازی کند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه از منطقه غرب آسیا به عنوان قلب جهان نام برد و افزود: ذخایر و ثروت‌های مادی بسیار و نخبگان علمی برجسته در این منطقه بوده و از این رو دشمنان طماع می‌خواهند در این منطقه، سلطه داشته باشند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه آمریکایی‌ها در گذشته با به راه انداختن جنگ، درپی برده داری بودند، گفت: امروز برده داری و جنگ آنها نوین شده و به انسان‌ها اجازه می‌دهند در مسیر ریل گذاری اهداف و خواسته‌های استعماری آنان حرکت کنند.

وی افزود: این جنگ در غالب جنگ فرقه ای از داخل کشورهای منطقه خاور میانه و بخشی از قاره آفریقا به راه افتاده و با طراحی این گونه جنگ‌ها توسط اندیشکده‌های غربی و سازمان‌های جاسوسی انگلیس، آمریکا، اسراییل و فرانسه و تشکیل گروه‌های تکفیری مثل داعش، جنگ را با هزینه برخی کشورهای منطقه اداره می‌کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه تصریح کرد: غربی‌ها به این نتیجه رسیده اند که در حوزه نظامی و امنیتی نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند و روش‌های ضربه زدنشان نیز متفاوت با گذشته است. آنها به دنبال القای این تفکر هستند که حاکمیت دینی، نمی‌تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد و کشور را اداره کند. لذا به دنبال تفرقه افکنی در جامعه و ناامید سازی و جذب نخبگان هستند تا طرح‌های خود را پیاده سازی کنند.

راه اندازی نهضت مقابله با اتلاف منابع

سردار حاجی زاده، بهترین راه مدیریت حال حاضر در کشور را جلوگیری از قاچاق کالا و اتلاف منابع کشور دانست و تصریح کرد: به نظر من موثرترین کاری که دولت در برهه کنونی می تواند انجام دهد «راه اندازی نهضت مقابله با اتلاف منابع» است و با تشکیل کارگروه های تحقیقاتی زبده، ۴۰ تا ۵۰ درصد منابع، ظرف چند سال برمی‌گردد تا مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

سردار حاجی زاده تاکید کرد: ایران اسلامی با زیرساخت های عظیمی که دارد می‌تواند ثروتمندترین کشور جهان شود؛ با الگوسازی مناسب و به فرموده مقام معظم رهبری ارائه روش‌های میان بر، می‌توانیم به همه ثابت کنیم که مدیریت دینی و انقلابی نه تنها پاسخگوی نیاز مردم است، بلکه می‌تواند به عنوان نمونه ای مناسب برای دیگر کشورها باشد. کما اینکه پیشرفت های ما در برخی حوزه‌ها، مثل موضوع موشکی و ساخت پهپاد، مرهون همین روش است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه حل مشکلات کشور را با ابتکار عمل به همراه راهبردهای هدف محور دانست و گفت: ما به فنآوری‌های خوبی رسیده ایم و تشکل های دانشجویی باید هر کدام یک موضوعی را دنبال کنند و کمک فکری مناسبی به مسئولین کشور کنند.

هوافضا نماد قدرت و افتخار جمهوری اسلامی است

سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) نیز در این مراسم مجموعه هوافضا را نماد قدرت و افتخار جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: علاوه بر مجاهدت‌ها و رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و رزمندگان جبهه مقاومت، پشتیبانی‌ها و حمایت‌های فناورانه مجموعه هوافضا در پیشبرد اهداف جبهه مقاومت، برکسی پوشیده نیست و قدرت بازدارندگی امروز ایران اسلامی باعث شده که دشمنان ما جرات تعرض به کشورمان را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در طول بیش از ۴ دهه عمر انقلاب، به هرجا که می نگریم، نقش دانشگاهها، در پیشبرد اهداف و اقتدار کشور، در حوزه علم و فن آوری را می بینیم، افزود: دانشگاهها، حوزه‌های علمیه، مراکز تحقیقاتی، اساتید و دانشجویان باید نقش خود را در تمدن سازی، مشخص کرده و کار تحقیقاتی مفصلی را انجام دهند. البته در این خصوص دانشگاه جامع، به فضل الهی، کار تحقیقاتی را انجام داده و بُرش برنامه ی پنج ساله این را هم در مرحله اول اجرایی کردیم که بحمدلله دستاوردهای خوبی هم به دنبال داشته و گزارش آن توسط فرمانده کل سپاه محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) رسیده است.