استاندار کردستان گفت: تمام امکانات دستگاه‌های اجرایی باید در خدمت مدیریت بحران باشند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا شامگاه امروز در جلسه ستاد بحران استان کردستان، مسوولیت دستگاه‌های استان را در زمان بحران خطیر ارزیابی کرد و افزود: تمام نهادها و ادارات استان باید فعال باشند و در حد […]

استاندار کردستان گفت: تمام امکانات دستگاه‌های اجرایی باید در خدمت مدیریت بحران باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا شامگاه امروز در جلسه ستاد بحران استان کردستان، مسوولیت دستگاه‌های استان را در زمان بحران خطیر ارزیابی کرد و افزود: تمام نهادها و ادارات استان باید فعال باشند و در حد توان به جامعه خدمات ارایه کنند.

وی با اشاره به نز‌ولات آسمانی و ادامه بارش‌ها در استان، اظهار کرد: این بارش‌ها منجر به شعف و شادی مردم شده است، دستگاه‌های خدمات‌رسان نباید این شادی‌ها را با بی‌برنامگی مبدل به تلخی کنند.

استاندار کردستان بر اطلاع‌رسانی دقیق واقعیت‌ها و اتخاذ تدابیر و راهکارهای مناسب برای مقابله با بحران تاکید کرد و گفت: محدودیت تردد در مسیرهای اصلی بخوبی اطلاع رسانی شود.

وی اطلاع‌رسانی رسانه‌های جمعی بویژه صدا و‌سیما و گزارش مشکلات مردم را ضروری برشمرد و افزود: صدا و سیما به عنوان  عضو ستاد بحران باید تقویت شود.

وی از خدمات دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند پلیس راه، توزیع برق، شرکت گاز، آب، راه و هلال احمر تقدیر کرد و تصریح کرد: خوشبختانه در ۲ روز گذشته علیرغم باش‌ها و مسدود شدن برخی مسیرها شاهد حوادث ناگوار خودرویی و فوتی نبوده‌ایم.

زارعی‌کوشا از ضعف مدیریت برخی مناطق تابعه شهرداری انتقاد کرد و از شهردار سنندج خواست در رابطه با مدیریت نواحی شهرداری باید تجدیدنظر کرد.

وی عملکرد خدمات‌رسانی تاکسیرانی را ضعیف توصیف کرد و یادآورشد: شهردار با مدیران تابعه نباید مماشات کند بلکه باید قاطعانه برخورد کند.

استاندار کردستان به شهردار توصیه کرد: نباید اجازه داد که ضعف خدمات تاکسیرانی مجموعه شهرداری را زیرسوال ببرد.

وی ضمن تقدیر از خدمات شبانه روزی برخی دستگاه‌های خدمات‌رسان اظهارکرد: برخی کارگران شهرداری علیرغم حقوق پایین به صورت شبانه روزی در سطح شهر خدمات ارایه می‌کنند این قشر زحمت‌کش شایسته تقدیرند.

وی با اشاره به تعداد ۸۰۰ واحد نانوایی در سطح شهر سنندج گفت:۸۰۰ لوکیشن و ماشین‌آلات باید در اولویت کاری شهرداری قرار گیرد تا بتواند آرد مورد نیاز این واحدها را تامین کند.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه هم اکنون در زمینه تامین آرد و نان مشکلی در استان وجود ندارد تصریح کرد: مردم نباید نگران تامین نان باشند.

وی افزود: خودرو ادارات باید در خدمت مجموعه ستاد بحران قرار گیرد.

استاندار کردستان تاکید کرد: در کنار خدمات رسانی در زمان بحران از برنامه‌های فرهنگی و نشاط آور و سرگرم کننده برای مردم نباید غفلت کرد.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی و ادامه روند بارش‌ها، برودت هوا و یخبندان در سطح معابر و خیابان ها گفت: ادارات و سازمان‌ها فردا با ۲ ساعت تاخیر در ادارات حضور پیدا کنند.

وی همچنین تاخیر برخی کارکنان ادارات و مرخصی آنها را در این شرایط را موجه دانست.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان