معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:جهان نیازمند نفس مسیحایی برای بازگشت به اخلاق معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه مسیح(ع) نماد اخلاق است، اظهار داشت: امروز دنیای تکنولوژی زده و بی اخلاق ما نیازمند بازخوانی آموزه‌های حضرت مسیح(ع) است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران؛ حجت الاسلام حامد اهتمام […]

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
جهان نیازمند نفس مسیحایی برای بازگشت به اخلاق

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه مسیح(ع) نماد اخلاق است، اظهار داشت: امروز دنیای تکنولوژی زده و بی اخلاق ما نیازمند بازخوانی آموزه‌های حضرت مسیح(ع) است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران؛ حجت الاسلام حامد اهتمام با تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) به همه پیروان ادیان جهان به خصوص مسیحیان اظهار داشت: مطمئناً قتل، جنایت و بی اخلاقی هایی که به نام مسیحیت و هر دین دیگری در جهان در حال رخ دادن است با آموزه های حضرت مسیح(ع) و همه پیامبران فرسنگ ها فاصله دارد.

وی افزود: توصیف و منزلتی که در اسلام برای حضرت مسیح(ع) بیان شده است حتی در آیین مسیحیت مورد توجه قرار نگرفته است و تعبیر یکی از علمای اسلام است که اگر تعریف و تمجیدی که قرآن کریم درباره حضرت مسیح(ع) و مادرشان حضرت مریم مقدس(س) را نداشتیم، جهان بشریت به عظمت و قداست ایشان دست نمی یافت.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان این که در قرآن کریم، مسیح «کلمه خدا» و «روح خدا» نامیده شده و این تعابیر برای شخص دیگری به کار نرفته است، تصریح کرد: خداوند متعال با بیان اوصاف ارزنده، حضرت مسیح(ع) را به عنوان یکی از اسوه های برتر اخلاقی معرفی می کند که هر انسان موحدی سزاوار است آن زیبایی های اخلاقی را در زندگی خود نهادینه کند.

وی با بیان این که قرآن کریم حضرت مریم(س) را یکی از چهار زن برتر عالم معرفی می کند، تصریح کرد: در قرآن بیان شده است که بنی اسراییل به حضرت مریم(س) تهمت زدند که باعث رنجش خاطر ایشان شد و قرآن همواره از پاکی نفس و جسم حضرت مریم(ع) یاد می کند و عبادت های او را به رخ دیگران می کشد و متأسفانه نگاه جامعه مدرن به زن با آموزه های ادیان هیچ تناسبی ندارد و باید ارزش های اخلاقی بازتعریف شود و نیازمند نفس مسیحایی برای بازگشت به اخلاق هستیم.