سالانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مورد حمله سگ‌ها قرار می‌گیرند و آمارها می‌گویند اغلب این قربانیان کودکان هستند و این به آن معناست که حمله سگ و مدیریت سگ‌های ولگرد معضلی جهانی است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران به نقل از پایگاه خبری احوال نیوز، سگ ها چهارمین موجودات مرگبار در دنیا […]

سالانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مورد حمله سگ‌ها قرار می‌گیرند و آمارها می‌گویند اغلب این قربانیان کودکان هستند و این به آن معناست که حمله سگ و مدیریت سگ‌های ولگرد معضلی جهانی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران به نقل از پایگاه خبری احوال نیوز، سگ ها چهارمین موجودات مرگبار در دنیا هستند و در ایران بیش از چهارمیلیون و ٢٠٠هزار سگ وجود دارد.

بنابر اعلام کارشناسان محیط زیست، حدود دو تا سه‌میلیون یا به‌عبارتی بیش از نصف این رقم را سگ‌های خیابانی تشکیل می‌دهند که به نسبت سگ‌های ولگرد به جمعیت کل آنها در سایر کشورهای جهان آماری نگران‌کننده است.

امروز سازمان‌های مردم‌نهاد بسیاری در زمینه ساماندهی حیوانات ولگرد مشغول فعالیت هستند که مخالف گرفتن جان سگ‌های ولگردند. این سازمان‌ها می‌گویند باید به‌جای ترویج جنبش‌های غذارسانی به سگ‌ها و گربه‌های ولگرد که باعث افزایش تصاعدی جمعیت این گونه‌ها میشود این حیوانات جمع‌آوری و در مراکز مخصوص عقیم و مدیریت شوند.

اما هیچ‌دستگاهی به‌طور رسمی متولی جمع‌آوری این حیوانات در مراکز مخصوص اطراف شهر، عقیم‌سازی و ساماندهی آنها نیست. امری که برای حل این معضل ضروری است.