فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با حمایت و پشتیبانی دولت، مجلس، ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد انتظامی کل کشور، انسداد مرزها در سه چهار سال آینده کامل می شود. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، سردار احمد علی گودرزی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از هنگ مرزی شهرستان مریوان […]

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با حمایت و پشتیبانی دولت، مجلس، ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد انتظامی کل کشور، انسداد مرزها در سه چهار سال آینده کامل می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، سردار احمد علی گودرزی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از هنگ مرزی شهرستان مریوان اظهار داشت: در سه چهار سال آینده یک پدیده خوشایند و مبارک در بحث ارتقا برجک ها، ایجاد پاسگاه ها، جاده های مرزی و مقررهایی که ایجاد می شود و با اعتباراتی که مصوب شده است انسداد کامل مرزها انجام خواهد شد.

وی افزود: در این راستا با دولت، ستاد کل نیروهای مسلح و کمیسیون امنیت ملی مجلس جلساتی برگزار کرده ایم و وعده داده اند که پشتیبانی اساسی را از اجرای این طرح انجام دهند و خوشبختانه همه زیرساخت های لازم برای اجرای این طرح فراهم شده است.

فرمانده مرزبانی کشور با بیان اینکه انسداد مرز نیازمند اعتبارات ویژه ای است ادامه داد: وزیر کشور در جلسه کار ویژه مرز اعتبار خوبی به دولت پیشنهاد داده اند که بر همین اساس سالانه هزار میلیارد یورو در اختیار مرزبانی قرار داده می شود تا انسداد کامل مرزها انجام شود.

وی در خصوص ارتقای معیشت مرزنشینان گفت: ما در کشور سه میلیون نفر مرزنشین داریم که تحت حمایت مرزبانان هستند که کارهای آنها با مرزبانان لازم و ملزوم هم است و ما با تمام توان داریم تلاش می کنیم که مزایای مرز عاید خود مرزنشینان شود.

سردار گودرزی درخصوص مهار قاچاق در مرزها گفت: در حوزه قاچاق مبارزه بی امانی را داریم انجام می دهیم و اجازه نخواهیم داد که کالاها و مایحتاج ضروری مردم مانند دام، مرغ، روغن و آرد از مرزها خارج شود و در واقع اینها خط قرمز ما هستند و با کسانی که اقدام به قاچاق این اقلام کند به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: هر زمانی که در بحث اقتصادی دولت این موضوع مطرح شود نماینده ما هم در آنجا است و بلافاصله دستورات ویژه ای به همه مرزبانان داده می شود و در این زمینه کشفیات بسیاری داشته ایم و به شدت از قاچاق جلوگیری شده است.

وی در خصوص امنیت در مرزهای کشور به ویژه مرزهای استان کردستان گفت: امروز که در مسیر کرمانشاه به کردستان بودم در نقاط صفر مرزی خانواده هایی را دیدم که مشغول تفریح و گردش بودند و این نشان دهنده وجود امنیت در نقاط صفرمرزی است که توسط مرزبانان و مرزنشینان فراهم شده است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس و حتی در چند سال گذشته ناامنی هایی در کشور به ویژه در نقاط مرزی بواسطه گروه های ضد انقلاب وجود داشت ولی خوشبختانه امروز می بینیم که این ناامنی ها باقی نمانده و امنیت پایدار و توسعه یافته در تمام مرزهای کشور و در نقاط صفر مرزی با پشتیبانی مرزبانان عزیز فراهم شده است.

سردار گودرزی به ارتباط مرزنشینان و مرزبانان اشاره کرد و تاکید کرد: افتخار مرزبانان این است که مورد حمایت مرزنشینان هستند هم در بحث طرح های مساوات و همدلی و هم در بحث مبارزه با ویروس کرونا که در دو سال گذشته کشور ما را درگیر کرده بود مرزبانان به مرزنشینان کمک کردند هم امنیت را ایجاد کردند و هم اینکه مسائل اجتماعی را در دستور کار خود قرار دادند.

وی در خصوص هوشمندسازی و پایش تصویری مرزها نیز گفت: یکی از اولویت های مهم فرمانده انتظامی کل کشور بحث هوشمند سازی است که مرزبانی کشور هم به تبع انتظامی باید به این سمت برود یعنی با ایجاد حس گرها، سیستم های نوین اپتیکی و الکترونیکی و پهپادی و با ایجاد برجک، پاسگاه و احداث جاده ها بتوانیم از مرزهای خودمان حراست کنیم و مرزها را پایش کنیم.

فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: مرز به مثابه قله شرف و عزت هر کشوری است و باید از آن حفاظت شود از معابر نفوذی که گاها قاچاقچیان و اشرار مسلح  و افرادی که به صورت غیرمجاز از ان وارد می شوند باید حفاظت و جلوگیری شود و در این راستا ما طرح های خودمان را به مجلس، دولت، ستاد نیروهای مسلح و ستاد انتظامی کشور ارائه داده ایم.

وی اضافه کرد: اخیرا در جلسه کارویژه مرز  ، وزیر محترم کشور دستور ویژه ای را برای انسداد مرزها خواسته است و به یاری خداوند متعال با اعتباراتی که در بحث الکترونیک و اپتیک اختصاص داده می شود در چند سال آینده این مهم محقق خواهد شد و شاهد یک اتفاق خوشایند در کشور خواهیم بود که همانا انسداد کامل مرزهای کشور است.

کویستان عبدالحکیمی /کردستان