برنامه‌ ویژه پلیس برای امنیت شهروندان در خریدهای شب عید معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا گفت: شهروندان با توجه به ایام پایانی سال و افزایش خریدهای نوروزی برای جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده سارقان لازم است به هشدارهای پلیس توجه کنند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، سرهنگ محمدرضا اکبری با اعلام این […]

برنامه‌ ویژه پلیس برای امنیت شهروندان در خریدهای شب عید

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا گفت: شهروندان با توجه به ایام پایانی سال و افزایش خریدهای نوروزی برای جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده سارقان لازم است به هشدارهای پلیس توجه کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، سرهنگ محمدرضا اکبری با اعلام این خبر اظهار کرد: در فروشگاه‌هایی که امکان پرداخت الکترونیکی وجود دارد از دادن اطلاعات کارت خود به فروشنده خودداری و شخصاً رمز عبور و مبلغ پرداختی را وارد کنید و از قرار دادن رمز در کنار کارت بانکی خودداری کنید.

وی ساک و کیفی دستی خانم‌ها را بیشترین هدف سارقان اعلام کرد و افزود: بیشتر از نیاز روزانه وجه نقد به همراه نداشته باشید؛ افراد به ویژه بانوان از به همراه داشتن طلا و جواهر و اشیا غیر ضروری گران قیمت پرهیز کنید.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه در هنگام خرید یا استفاده از تلفن همراه کیف خود را نزدیک بدنتان یا دستی که آزاد است نگه دارید، تصریح کرد: اطمینان حاصل کنید که با امنیت کامل و محکم کیف خود را نگه داشته‌اید و سعی کنید در این اماکن پرتردد مراقب تماس بدنی افراد ناشناس با خود باشید.

وی با اشاره به حضور پررنگ مأموران پلیس آگاهی در اطراف مراکز خرید و پرجمعیت تاکید کرد: با توجه به پرونده‌هایی در ایام مشابه سال‌های قبل و احتمال افزایش سرقت و جیب‌بری، هر چه به روزهای پایان سال نزدیک می‌شویم حضور مأموران در مراکز خرید و اماکن پرتردد همچنین معابر و گذرگاه‌ها بیشتر خواهد شد.

سرهنگ اکبری گفت: در راستای حفظ امنیت جانی و مالی مردم، نه تنها پلیس آگاهی بلکه تمام یگان‌های انتظامی برنامه‌های ویژه‌ای را در همه حوزه‌ها به ویژه خریدهای شب عید اجرا می‌کنند که لازم است شهروندان نیز با رعایت این توصیه‌ها برای جلوگیری از هرگونه مشکل و سوءاستفاده همکاری لازم را با پلیس داشته باشند.

وی اعلام کرد: هموطنان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته یا اطلاعات خود را با مراکز پلیس و کلانتری‌ها به اشتراک بگذارند که کمک مؤثری در کشف و شناسایی مجرمان خواهد داشت.