«پورذهبی»، بر الگوگیری زنان جامعه از سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) تأکید کرد و گفت: باید ما به دنبال هر چه بهتر ترویج دادن الگوهای رفتاری و اخلاقی این بانوی بزرگ اسلام در خانواده‌ های خود باشیم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، حجت‌الاسلام و المسلمین «عبدالرضا پورذهبی» نماینده ولی […]

«پورذهبی»، بر الگوگیری زنان جامعه از سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) تأکید کرد و گفت: باید ما به دنبال هر چه بهتر ترویج دادن الگوهای رفتاری و اخلاقی این بانوی بزرگ اسلام در خانواده‌ های خود باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان، حجت‌الاسلام و المسلمین «عبدالرضا پورذهبی» نماینده ولی فقیه در کردستان، در سخنرانی مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن که در این شهر برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بر الگوگیری زنان جامعه از سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) تأکید کرد و اظهار داشت: الگوهای رفتاری و اخلاقی این بانوی بزرگ اسلام در خانواده‌ ترویج یابد.
وی به انطباق سیره و راه و روش حضرت فاطمه زهرا(س) با قرآن اشاره کرد و افزود: عمل‌کردن به آیات الهی، تلاوت و انس با قرآن از ویژگی‌های بارز حضرت فاطمه(س) بوده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان به جایگاه این بانوی بزرگ اسلام در آیات و روایات اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) از دیدگاه قرآن به عنوان نمونه عبودیت معرفی شده‌ است.

وی بیان کرد: حضرت زهرا(س) در همه ابعاد زندگی اعم از عفاف و حجاب، عبادت و بندگی و زهد و ساده‌زیستی و نیز حضور با صلابت و شجاعت در عرصه سیاست الگوی سبک زندگی قرآنی و اسلامی الگو و استوار بود، لذا باید زنان امروزی نیز در این مسیر گام بردارند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به آیه ۹ سورا اسرا “إِنَّ هَذَا الْقُرْءَانَ یَهْدِى لِلَّتِى هِىَ أَقْوَمُ وَ یُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّلِحَتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْراً کَبِیراً” گفت: خداوند هدایت‌گر کسی بوده که ثابت‌قدم‌تر و استوارتر باشد و به مؤمنانى که کارهاى شایسته انجام داده، بشارت مى‌دهد که برایشان پاداش بزرگى در نظر می‌گیرد.
پورذهبی با یادآوری اینکه اهل‌بیت(ع) و قرآن تا حوض کوثر از هم جدا نمی‌شوندعنوان کرد: اهمیت و جایگاه حوض کوثر آن‌جا است که قرآن و اهل‌بیت(ع) بر پیامبر(ص) در کنار این حوض وارد می‌شوند و با مؤمنان واقعی امت پیامبر دیدار می‌کنند.

کویستان عبدالحکیمی/ کردستان