نقش رسانه در ایجاد احساس امنیت ، نقش ویژه ای است/مردم توصیه های پیشگیرانه پلیس را جدی بگیرند معاون فرهنگی و اجتماعی انتظامی استان گفت: نقش رسانه در ایجاد احساس امنیت ، نقش ویژه ای است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ سرهنگ”علی مجیدی”در جمع اصحاب رسانه استان کردستان بیان داشت: نقش […]

نقش رسانه در ایجاد احساس امنیت ، نقش ویژه ای است/مردم توصیه های پیشگیرانه پلیس را جدی بگیرند

معاون فرهنگی و اجتماعی انتظامی استان گفت: نقش رسانه در ایجاد احساس امنیت ، نقش ویژه ای است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ سرهنگ”علی مجیدی”در جمع اصحاب رسانه استان کردستان بیان داشت: نقش ارزنده و تاثیر گذار خبر و اطلاع رسانی در پیشرفت علمی و ارتقاء سطح آگاهی جامعه انکار ناپذیر است و  پلیس همواره  همراهی اصحاب رسانه را در مبحث پیشگیری از جرائم در سرلوحه کار خود قرارداده است.


وی افزود: نقش رسانه در پیشگیری از جرائم حائز اهمیت می باشد و رسانه ها با اقدامات آگاه سازی  و ارتقاء دانش انتظامی شهروندان می توانند در بحث پیشگیری از جرائم فعالانه عمل کنند و از خیلی از آسیب ها پیگیری نمایند.
معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: در ایجاد نظم و امنیت اجتماعی کار خبرنگاران و پلیس مکمل یکدیگرند زیرا پلیس امنیت و خبرنگاران احساس امنیت را ایجاد می کنند.

سرهنگ مجیدی در ادامه به اقدامات مرکز مشاوره انتظامی استان پرداخت و افزود: ارائه خدمات مشاوران در کلانتری‌ها برای اخذ نتیجه بهتر در پرونده‌های مختلف و برای جلوگیری از افزایش حجم پرونده‌ها در دستگاه‌ قضائی انجام می‌شود.

وی افزود: مشاوران می توانند با آموزش این مهارت ها، نقش کلیدی در مدیریت آسیب های اجتماعی از طریق تعامل با سازمان های ذیربط، مؤسسات اجتماع محور، گروه های خودیار و پایگاه های سلامت اجتماعی و روانی داشته باشد و یک چشم انداز امید بخش در جهت کاهش این آسیب ها ارائه نماید.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خاطر نشان کرد: ارتقاء بهداشت روانی جامعه و آموزش مهارت های زندگی به افراد می تواند به کاهش آسیب های روانی یا اجتماعی و در نهایت کاهش جرم منجر شود.

کویستان عبدالحکیمی/کردستان