رشد ۵۳ درصدی اخذ حقوق دولتی در کردستان/۶ معدن احیا و فعال سازی شد معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: طی یک سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان اخذ شد که نسبت به سال گذشته ۵۳ درصد رشد داشته است. به گزارش خبرنگار پایگاه […]

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: طی یک سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان اخذ شد که نسبت به سال گذشته ۵۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران از کردستان؛ مهدی سیفی باغی خانی در خصوص عملکرد معادن استان در سال گذشته، گفت: تغییر نگرش دولت در توسعه معادن از طریق سامانه های مربوطه از جمله کاداستر منجر به افزایش شفافیت در حوزه معادن شده است.
وی افزود:با توجه به مزیت های بالای استان در بخش معدن سازمان های توسعه ای وزارت صمت از جمله سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران (ایمیدرو) و شرکت های تابع حضور فعال و موثری در این دوره در استان را داشته اند.
معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن تجارت استان کردستان بیان کرد: در سال گذشته با صدور ۱۳ فقره پروانه بهره برداری برای معادن جدید زمینه اشتغال مستقیم برای ۳۰۱ نفر با رشد ۶۶ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال ۱۴۰۱ ایجاد شده که جهت بهره برداری از این معادن بیش از ۶ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال با ۶۶۹ درصد رشد نسبت به سال ۱۴.۱ سرمایه گذاری انجام شده است.
سیفی باغی خانی یادآور شد:در حال حاضر ۳۶۲ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ظرفیت اسمی ۲۳ میلیون تن در استان وجود دارد که برای بهره برداری از این معادن بیش از ۲۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و زمینه اشتغال مستقیم برای ۵ هزار و ۳۴۰ نفر در این معادن فراهم شده است.
وی ادامه داد:در پایان سال گذشته ۲۰۷ معدن فعال و در حال تجهیز و ۱۵۵ معدن غیر فعال در استان کردستان موجود بود که جهت فعال سازی معادن غیر فعال فرایند مزایده عمومی برگزار شد و این معادن بعد از برگزاری مزایده عمومی به دارندگان صلاحیت قانونی واگذار شد.