مشکل آب تنها مختص به استان اصفهان نیست و مشکلی ملی است و همه برای حل آن بسیج شده اند.مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوابا بیان اینکهمشکل آب تنها مختص به استان اصفهان نیست و مشکلی ملی است اظهار داشت: بحران آب یک بحران جدی و جهانی است و برای کشورهای مختلف این مشکل وجود […]

مشکل آب تنها مختص به استان اصفهان نیست و مشکلی ملی است و همه برای حل آن بسیج شده اند.
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوابا بیان اینکه
مشکل آب تنها مختص به استان اصفهان نیست و مشکلی ملی است اظهار داشت: بحران آب یک بحران جدی و جهانی است و برای کشورهای مختلف این مشکل وجود دارد و همه برای حل آن بسیج شده اند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی، در مراسم نکوداشت حجت‌الاسلام جواد اژه‌ای که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، با اشاره به کلام مقام معظم رهبری در مورد این عالم فرهیخته اظهار کرد: مقام معظم رهبری درباره ایشان فرمودند: “شخصیت برجسته و ممتازی که سال‌های متمادی مجاهدت‌های بزرگ و مبارک را با اخلاص و بدون اندک تظاهری عهده‌دار شدند”. بنده شناخت ۴۰ ساله از حجت‌الاسلام جواد اژه‌ای دارم و به جرات می‌توانم بگویم این مرحوم عالمی کم‌نظیر و پرکار و کم ادعا بود و در مسئولیت‌های اجرایی که داشت با وجود حجم کاری بالا، هیچگونه تغییری در اخلاق و رفتارش به وجود نیامد.
وی افزود: این استاد بزرگوار و فرزانه یک استاد کم نظیر در علوم تربیتی و روانشناسی بودند و در بنیان‌گذاری علوم روانشناسی با دیدگاه مکتب اسلام تلاش بسیاری کردند. این استاد فلسفه، تربیت اسلامی را می‌دانست و با دعوت شهید بهشتی به هامبورگ آلمان رفتند و دکترای خود را در وین اتریش گرفتند.
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، اذعان کرد: مرحوم جواد اژه‌ای به هیچ وجه دچار تکبر نشد و همواره خاضع و متواضع بود. او در تفکر و اندیشه‌اش اعتماد به مردم و جلب افکار عمومی و حفظ سرمایه‌های اجتماعی را یک اصل و یک ارزش می‌دانست و غفلت از آن را یک خسارت جبران ناپذیر برای نظام اسلامی بر می‌شمرد.
سردار صفوی با بیان اینکه مرحوم اژه‌ای حل مشکلات جوانان و میدان دادن به رویش نسل جوان انقلاب اسلامی را نشان دهنده آینده روشن برای ملت می‌دانست خاطر نشان کرد: او با تشکیل مدارس استعداد درخشان و مدیریت پدرانه بر مجموعه‌ای از نخبگان جوان، سازنده دوران طلایی و سبب‌ساز مدال‌آوری جوانان در عرصه‌های علمی بین‌المللی شد.
سردار صفوی در ادامه به وجود بیش از ۱۴اثر علمی از این عالم دانشمند یاد کرد و گفت:از این بزرگوار بیش از ۱۴ اثر علمی باقی مانده است و تالیفات مرحوم اژه‌ای جزء منابع ارزشمند برای دانشجویان کشور است.
وی ادامه داد : نگاه این عالم وارسته به دانشجویان نگاه بالا به پایین نبود، بلکه با جوانان بسیار صمیمی بود و دفتر ایشان همیشه به روی دانشجویان باز بود و اگر کاری را می‌توانست انجام می‌داد و همیشه صراحت لهجه داشت.
مشاور عالی مقام معظم رهبری گریزی هم به مسائل اخیر اصفهان زد و اظهار داشت: مردم شهید پرور اصفهان مطمئن باشند تمام کارگزاران در سطوح استانی و ملی برای پاسخگویی و اقدام عملی برای احقاق حق کشاورزان زحمتکش اصفهان بسیج شده‌اند که نتیجه آن توسط مسئولان اجرایی کشور و استان اعلام خواهد شد.

وی افزود: جمعی از فرزندان شما در تهران به حل مشکلات کلان استان اصفهان کمک می‌کنند تا در عمل شاهد تسریع در امور مربوط به آب باشیم. بنده به‌عنوان یک پاسدار و مشاور مقام معظم رهبری بسیار امیدوار هستم که این امر حیاتی که با زندگی و معیشت کشاورزان و مردم اصفهان در ارتباط است با دستورات و تدابیر ابلاغ شده مسئولان مربوطه براساس قانون و عدالت محقق شود.

سردار صفوی با درخواست از مردم اصفهان گفت: از مردم اصفهان می‌خواهم در این شرایط حساس نگذارند سوابق درخشان و فداکاری‌های بزرگ‌شان در اثر این حوادث توسط رسانه‌های بیگانه مخدوش شود.
مسائل و مشکلات امروز اصفهان به ۳۰ سال قبل بر می‌گردد و باید به دولت کنونی زمان لازم را بدهیم و توقع نداشته باشیم مشکلاتی که ریشه ۳۰ ساله دارند ظرف سه ماه حل شوند.

سردار صفوی مشکل آب راتنها مختص به استان اصفهان ندانست و اذعان کرد: مشکل آب تنها مختص به استان اصفهان نیست و مشکلی ملی است. بحران آب یک بحران جدی و جهانی است و برای کشورهای مختلف این مشکل وجود دارد. 
وی در پایان از مردم اصفهان خواست در این شرایط حساس نگذارند سوابقم درخشان و فداکاری های بزرگ آنها در اثر این حوادث توسط رسانه‌های بیگانه مخدوش شود چراکه مردم اصفهان ولایت‌مدار بوده و شهید داده هستند و پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و با خواندن سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری نیز به این مسئله پی می‌بریم.
خبرنگار: الهام خانی