هرگونه دخالت در اجرای انتخابات خط قرمز وزارت کشور است رییس ستاد انتخابات کشور خطاب به فرمانداران گفت: ما امانت دار مردم هستیم و در اجرای انتخابات با بی طرفی کامل باید عمل کنیم؛ هرگونه دخالت در امر اجرای انتخابات خط قرمز وزارت کشور است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، آموزش چهارمین گروه […]

رییس ستاد انتخابات کشور خطاب به فرمانداران گفت: ما امانت دار مردم هستیم و در اجرای انتخابات با بی طرفی کامل باید عمل کنیم؛ هرگونه دخالت در امر اجرای انتخابات خط قرمز وزارت کشور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهید یاران، آموزش چهارمین گروه از فرمانداران و دبیران و روسای کمیته های آموزش و پژوهش و فناوری اطلاعات ستاد های انتخابات استان ها صبح چهارشنبه با سخنان ” سید محمد تقی شاهچراغی ” معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در سالن الغدیر وزارت کشور آغاز شد.

رییس ستاد انتخابات کشور طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این نشست آموزشی دو روزه ، هرگونه دخالت در امر انتخابات را خط قرمز وزارت کشور عنوان کرد و گفت: وزارت کشور مجری انتخابات است و فرمانداران باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

شاهچراغی با تاکید براینکه کسی اجازه دخالت در امر انتخابات را ندارد، افزود: در قانون جدید تاکید شده که شعب باید یک روز قبل از شروع اخذ رای مورد بازدید قرار بگیرند و مسوولان از جمله فرمانداران باید از برگزاری خوب انتخابات در شعب اطمینان لازم و کامل را حاصل کنند.

وی با تاکید براینکه وقت مردم نباید در صف های طولانی برای اخذ رای هدر برود، اظهارداشت: بررسی های گذشته نشان می دهد یک تمرکز مناسب برای استقرار شعب وجود نداشته است، به عنوان مثال شهرک های صنعتی و مراکز پر جمعیت مورد توجه قرار خواهد گرفت و تسهیل در امر اخذ رای از مردم در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه مرکز جمعیتی در برخی نقاط کشور تغییر پیدا کرده اند، افزود: تامین منابع انسانی، نرم افزاری و سخت افزاری برای تسهیل در امر اجرای انتخابات از وظایف فرمانداران و بخشداران در سراسر کشور است .